Prosinec 2006

Sára a Gil 1

31. prosince 2006 v 17:53 | Sara |  Gil a Sara
(zdroj : google.com)

Gil Grissom

31. prosince 2006 v 17:47 | Sara |  Gil Grissom
(zdroj : google.com)

Sara Sidle

31. prosince 2006 v 17:33 | Sara |  Sara Sidle
(zdroj : google.com)

Gil se Sárou

30. prosince 2006 v 20:39 | Sara |  Gil a Sara
Photo Hypnoweb Network
Photo Hypnoweb Network
Photo Hypnoweb Network
Photo Hypnoweb Network
Photo Hypnoweb Network
Photo Hypnoweb Network
(zdroj:fan-fiction.net, seriasenimages.com)

Greg a Sára

30. prosince 2006 v 20:32 | Sara |  Greg a Sara
Photo Hypnoweb Network
( zdroj : hypnoweb.com, seriasenimages.com)Novější foto

30. prosince 2006 v 19:07 | Sara |  Fotogalerie
(zdroj : google.com)

Anketa

30. prosince 2006 v 18:16 | Sara |  Ankety
Tak teď hlasujte....

Epizody-6.řada

30. prosince 2006 v 18:11 | Sara |  Epizody
1.epizoda
Bodies in motion
2.epizoda
Room service
3.epizoda
Bite me
4.epizoda
Shooting stars
5.epizoda
Gum drops
6.epizoda
Secrets & Flies
7.epizoda
A bullet runs through it: Part 1
8.epizoda
A bullet runs through it: Part 2
9.epizoda
Dog eat dog
10.epizoda
Still life
11.epizoda
Werewolves
12.epizoda
Daddy's little girl
13.epizoda
Kiss kiss, Bye bye
14.epizoda
Killer
15.epizoda
Pirates of the third reich
16.epizoda
Up in smoke
17.epizoda
I like to watch
18.epizoda
The unusual suspect
19.epizoda
Spellbound
20.epizoda
Poppin' tags
21.epizoda
Rashomama
22.epizoda
Time of your death
23.epizoda
Bang-bang
24.epizoda
Way to go

Epizody-5.řada

30. prosince 2006 v 18:10 | Sara |  Epizody
1.epizoda
Viva Las Vegas
2.epizoda
Down the Drain
3.epizoda
Harvest
4.epizoda
Crow's feet
5.epizoda
Swap meet
6.epizoda
What's eating Gilbert Grissom?
7.epizoda
Formalities
8.epizoda
Ch-ch-changes
9.epizoda
Mea Culpa
10.epizoda
No human involved
11.epizoda
Who shot Sherlock
12.epizoda
Snakes
13.epizoda
Nesting dolls
14.epizoda
Unbearable
15.epizoda
King Baby
16.epizoda
Big middle
17.epizoda
Compulsion
18.epizoda
Spark of life
19.epizoda
4x4
20.epizoda
Hollywood Brass
21.epizoda
Committed
22.epizoda
Weeping Willows
23.epizoda
Iced
24.epizoda
Grave danger: Part 1
25.epizoda
Grave danger: Part 2

Epizody-4.řada

30. prosince 2006 v 18:09 | Sara
1.epizoda
Assume nothing / Nic není samozřejmé
Grissomův tým řeší zapeklitý případ. V hotelovém pokoji je nalezena žena s podříznutým krkem. Zarážející ale je, že byla podříznuta zepředu, nikoli zezadu, jak to bývá obvyklé. Navíc byla nalezena v pokoji, který byl zapsán na jiné jméno.
Na parkovišti hotelu je nalezena další obět - mužského pohlaví. Je to manžel zavražděné ženy v pokoji. Ten měl také prořízlé hrdlo, tentokrát ale zezadu.Pátrání se přesouvá do jednoho striptýzového klubu , kde byla manželská dvojice viděna spolu s ještě jedním párem, ale na nějž si nikdo nevzpomíná.
Druhý den je nalezena další ženy s prořízlým hrdlem, opět zepředu. Tentokrát ale nebyla nalezena v hotelovém pokoji, nýbrž v motelovém. I tato žena byla vdaná, a tak Grissom a jeho tým hledá manžela, který je s největší pravděpodobností také mrtvý. A opravdu ho najdou. Ovšem nikoli v autě, nýbrž v přístroji na led, který se nacházel v areálu motelu. Manžel měl taktéž prořízlé hrdlo.
Podezřelými se stává pár, který si pod záminkou skupinového sexu vybírá jiné páry. V jejich pokoji ale k žádnému slibovanému sexu nedojde - místo toho mají velice neobvyklé otázky a chování. Podezření se potvrdí díky testům DNA a Grissom spolu s kapitánem Brassem se vydá do domu podezřelých.
K jejich obrovskému překvapení nacházejí podezřelý pár mrtvý...byli zastřeleni.
Kdo tedy vraždil? To se dozvíme v druhé části s názvem ALL FOR OUR COUNTRY.
2.epizoda
All for our country / Vše pro naši zem
Druhá část epizody začíná na konci předchozího dílu: v domě manželů podezřelých z několikanásobné vraždy. Ti ale byli zastřeleni, a tak je kriminálka nemůže zatknout. Naopak musí vyšetřit, kdo je zabil. Na případu pracuje Gil s Warrickem a Nickem. Postupně zjišťují, že dům manželů navštívil policista-pochůzkář, což je na danou oblast velice neobvyklé. Tajní policisté, kteří dům hlídali na rozkaz kapitána Brasse, v době vraždy opustili své místo z důvodu hlášení dispečinku, že o blok dál byl zastřelen policista. Hlášení bylo samozřejmě falešné- k odlákání pozornosti. Gil a jeho tým přijde na to, že vraždu musel spáchat někdo "zevnitř", kdo měl přístup k informacím o probíhajícím vyšetřovaní. Podezřelým se stává policista, kterému patřil odznak, jež měl na uniformě ten falešný, ten, který vraždil. Nakonec je ale obvinění zproštěn. Kdo tedy vraždil?
Zatímco Gil řeší případ,který je čím dál víc zapeklitější, Catherine a Sára byli odvolány k jinému případu. Jedná se o smrt studenta, který byl nalezen ve vaně. Místo činu je o to nechutnější, že muž ve vaně ležel asi pět dní a navíc v horké vodě, takže z celkem hubeného člověka se za pět dní v horké lázni stal oteklý tlusťoch, který navíc nepříjemně zapáchal (není to nic pro osoby se slabší povahou). Pitvou se přijde na to, že muž byl udeřen zezadu do hlavy, čímž utrpěl krvácení do mozku. Vyšetřování je zavede do jednoho klubu, kde se přijde na to, že ho udeřil jeden fanoušek fotbalu. Z vraždy se stala nešťastná náhoda.
3.epizoda
Homebodies
4.epizoda
Feeling the heat / Horko na padnutí
V Las Vegas je ten den 42 stupňů a Grissom je povolán k případu, který patří mezi kriminalisty k nejsmutnějším. Neznámá žena přivolala policistu, neboť zahlédla v autě malé dítě. Bez známek života. Matka zatím byla v nákupním středisku a malého synka ponechala ve voze, v němž teploměr posléze ukázal přes 60 stupňů. Druhá skupina kriminalistů řeší smrt mladé surfařky. Byla sice nalezena u jezera, první stopy však napovídají, že neutonula.
5.epizoda
Fur and loathing / Strach a špína
Catherine a Grissom přijíždějí k dopravní nehodě mladší ženy, Lindy. Grissom si u auta všimne zvířecích stop, které ho zavedou k mrtvému muži v kostýmu mývala. Při bližším ohledání objeví v masce díru po kulce, v žaludku oběti chuchvalec modré kožešiny a oběť identifikují jako Roberta Pitta. Rovněž se zdá, že muž požil podivné afrodiziakum. Záhada je dovede na shromáždění lidí, kteří mají potřebu oblékat se do zvířecích kostýmů a žít jako zvířata. Vyšetřovatelé se dostávají k p. Leeovi, který se přizná, že namíchal podivnou směs. Chtěl tak odlákat Pitta od Lindy, jeho bývalé přítelkyně. Linda s Pittem ale odjeli a žena přesvědčená o tom, že Robert pil, ho cestou vyhodí z vozu.

Druhý případ vyšetřují souběžně Nick a Sara, kteří najdou umrzlého muže zavřeného v mrazáku. Vražda souvisí s vykradením herních automatů. Petey, který měl na starost ochranu objektu, nic neslyšel, posléze však přizná, že v době spáchání zločinu se jako obvykle odešel najíst. Zároveň se zmíní o tom, že se u něho zastavil George. George se vzápětí objeví na policejní stanici jako svědek zločinu, který viděl muže v masce, jak vybírá automat. George dodává, že on sám byl omráčen a odvezen za město.
6.epizoda
Jackpot / Jackpot
Dr. Robbins obdrží z malého městečka Jackpot v Nevadě podivnou zásilku, ve které se nachází lidská hlava ve formaldehydu. Grissom se vydá do místa odeslání najít zbytek těla. Seznamuje se se šerifem Alanem Brooksem a jeho bratrem Lelandem, hovoří se ženou, jejíž pes našel hlavu. Poblíž stejného místa nachází i zbytek těla, které bylo po ramena zahrabáno v hlíně, muž byl v době zahrabání ještě živý a řezná rána měla sloužit k přilákání zvěře. Dá se tedy spíše než o vraždě mluvit o mučení. Je jasné, že oběť nebyla ani spoutána a tedy s největší pravděpodobností byla předávkována. Grissom na základě tohoto zjištění rozhodne o odběru krve a do Vegas odesílá účet z knihkupectví, který by mohl pomoci identifikovat oběť. Je prokázáno použití silného sedativa a je zjištěna totožnost studenta, Rosse Jensona. Grissom začne pátrat po jeho autě, v místě však naráží na neochotu místních k jakékoliv spolupráci. Přesto poměrně rychle objeví osamělou stodolu a v ní Rossovo auto. Chlupy nalezené v autě vedou ke kočce Lelanda.
7.epizoda
Invisible evidence
8.epizoda
After the show / Poslední představení
Rozeběhlo se pátrání po pohřešované Julii Waltersové, zároveň se policii ozve profesionální fotograf Howard Delhomme, který má zřejmě se zmizením Julie něco společného. Ačkoliv se přihlásil sám, nechce mluvit s nikým jiným než s Catherine. Sára i Nick vidí v případu svoji životní příležitost a naštve je, když Grissom případem pověří Catherine. Catherine dává dohromady důkazy: v autě z půjčovny objeví vlas, který je totožný s vlasem Julie, zjištuje, že si Delhomme koupil lopatu a na snímcích z focení jedné z modelek poznává místo, kde by mohlo být ukryto tělo. Její předtucha se naplní. Vyšetřovatelé zvažují, zda nenaleznou souvislosti se zmizením jiné modelky, Robin Knightové. Delhomme se snaží Catherine zmást zasláním dalších "důkazů". Catherine však jeho záměr prohlédne a usvědčí Delhomma z vraždy.
9.epizoda
Grissom versus the Volcano / Grissom versus sopka
Před hotelem vybuchne auto a šerif je jedním ze svědků. Vzhledem k faktu, že si auto půjčil vlivný muž, je na vyřešení případu vyvíjen i silný politický tlak. Vyšetřování však nabírá směr k předchozímu řidiči, Rogerovi Dunbarovi. Testy výbušniny ukazují, že výbušninu v podstatě mohl sestavit kdokoliv. Stopy po výbušnině se naleznou i na Dunbarově oblečení, ten připouští, že zmíněné látky používají se synem při přípravě školního projektu. Beth Dunbarová, manželka, zpochybňuje, že by Roger byl vůbec schopen nějakou bombu vyrobit. Příběh se komplikuje, vyšetřovatelé zjišťují, že Roger uvádí různé adresy a různá jména...Současně se Warrick a Sara snaží odhalit vraha manželky slavného zpěváka, jejíž tělo je nalezeno ve vaně hotelového pokoje - byla otrávena. Jedním z podezřelých je zpěvákův manažer...
10.epizoda
Coming of rage / Zběsilé dospívání
Stavební dělníci ráno po svém příchodu naleznou na svém pracovišti mrtvolu mladíka zjevně ubitého kladivem. První ohledání naznačuje, že případ by mohl mít sexuální podtext. Mladík měl totiž částečně spuštěné kalhoty. Grissom se Sárou jsou přesvědčeni, že mladík byl ubit náhodným obráncem dívky, kterou se pokusil znásilnit, když ji předtím na staveniště vylákal. Skutečnost je však přesně opačná...Catherine je pověřena vyšetřováním případu zastřelené ženy. Ta byla nalezena na trávníku svého domu. Catherine má podezření směrem k rodině. Vztah oběti s manželem procházel komplikovaným obdobím. Další stopy vedou k sousedům, i zde měla oběť jakési neshody. Tyto stopy se ovšem ukáží jako zavádějící. Vyšetřovatelka získává první úspěchy teprve tehdy, když se zaměří na možnou dráhu střely....
11.epizoda
Eleven angry jurors / Jedenáct rozhněvaných porotců
Brass a Grissom vyšetřují smrt jednoho z porotců přímo v soudní síni. Mrtvý byl nalezen ve chvíli, kdy se ostatních jedenáct vracelo z oběda. Grissom a Brass později zjistí, že jeho smrt byla vlastně nehodou. Tu způsobila včela, která muže píchla do krku... Detektivové Nick a Vartan vyšetřují čtyři roky uzavřenou vraždu. Na policii se dostavila sestra zavražděné s tvrzením, že její sestru zabil její nynější manžel. Mrtvolu spálil v prázdném barelu na břehu jakési říčky. Detektivové však dokáží, že vrahem nebyl nařčený muž...
12.epizoda
Butterflied / Jako motýl
Ve svém bytě je nalezena zavražděná mladá žena. Catherine z prvotních výslechů sousedů a ženiny přítelkyně zjistí, že oběť pracovala jako zdravotní sestra a měla přítele, Michaela Clarka. Tomu patřil černý mercedes, který před domem oběti často stával. Prvotní ohledání ukáže policii, že žena byla podříznuta ve chvíli, kdy vykládala ze svého vozu nákup. Při prohledávání bytu a jeho okolí policisté naleznou v ženině popelnici zkrvavené šaty, nějaké hadry a části lidského těla, v domovním odpadu pak zbytky lidských prstů, ve vysavači zbytek ženina přívěsku. O několik hodin později policisté naleznou i Clarkův automobil, ten je však perfektně uklizený, vrah nenechal žádné stopy. Z rozborů na pitevně policisté zjistí, že lidské pozůstatky patří Clarkovi a že žena musela být zavražděna skalpelem nebo podobným nástrojem. Další stopy vedou policisty do nemocnice, kde obě oběti pracovaly...
13.epizoda
Suckers / Falešní hráči
Grissom, Sara a Nick jsou přivoláni do jednoho z místních kasin, aby zde vyšetřili vraždu muže el. proudem. Když však údajnou mrtvolu vyndají z bazénu, kde plavala, zjistí, že se jedná o gumovou figurínu. Policisté netuší, že tímto způsobem zločinci odlákali jejich pozornost od skutečné loupeže. Lupiči se zaměřili na část výstavy starého japonského umění. Při vyšetřování však policisté zjistí, že kasino je ohroženo mnohem větším kriminálním činem. Tím je velkolepý podvod s penězi. Do něj je zapleteno několik organizátorů výstavy a zaměstnanců kasina. Catherine a Warrick vyšetřují vraždu provedenou upířím způsobem. Vyšetřování je zavede mezi skupinu lidí, kteří věří, že jsou čarodějnicemi a upíry. Vše naznačuje, že právě vrah už překročil hranici mezi realitou a fikcí. Stopy vedou do jedné z laboratoří. Policisté objeví v lednici jednoho z laborantů podivnou nádobu s krví. Majitel nádoby je vrah.
14.epizoda
Paper or plastic? / Papírovou nebo igelitovou?
Loupež v obchodě se smíšeným zbožím skončí přestřelkou, ve které zahyne pět lidí. Policista, velitel hlídky, která se střelby zúčastnila, je přesvědčen, že Grissom ho nemá rád a tudíž jeho vyšetřování je neobjektivní. Celý tým stojí před nelehkým úkolem, všichni musí zpracovat ohromné množství důkazů, které vznikly při přestřelce. Při vyšetřování se však zjistí, že vše nebylo tak jednoduché, jak to na první pohled vypadalo. Jeden z přepadených zaměstnanců se snažil si z ukradených peněz také něco vzít. Další zaměstnankyně byla dokonce s lupiči přímo domluvená, pomohla jim tím, že natočila bezpečnostní kameru jiným směrem. Bohužel v době loupeže se v obchodě objevila policejní hlídka, nastala panika a její obětí se stalo pět lidí.
15.epizoda
Early rollout / Ranní budíček
Celý tým vyšetřuje vraždu dvou manželů. Ona byla známou pornohvězdou a on její dílka produkoval. Vražda byla spáchána jako exekuce. Pro Catherine se případ stává velmi osobní záležitostí po její rozmluvě s Grissomem. Tomu se nelíbilo, jak postupovala v případě, kdy se podezřelým stal její otec. Policie zjistí, že pár byl zabit na objednávku, tu zadal jeden z jeho bývalých společníků, s kterým se zavražděný dostal do sporů...
16.epizoda
Getting off / Sooukromé vášně
Catherine a Sára vyšetřují mrtvého, který se zprvu jevil jako transvestita. Při pitvě vyšetřovatelky zjistí, že muž pracoval jako klaun. Grissom, Nick a Warrick vyšetřují vraždu muže mezi bezdomovci. Zjistí, že muž byl pracovníkem sociální služby z centra pro drogově závislé. Klauna zabil manžel ženy, která ho najala. Ten je společně nachytal v posteli. Nezvládl situaci a udusil klauna polštářem. Sociálního pracovníka zabil drogový dealer, ve chvíli, kdy ho muž vyhledal kvůli jeho kšeftům s drogami.
17.epizoda
XX / Dvojité X
Posádka automobilu zažije šok, když jí při předjíždění autobusu vlétne do čelního skla část lidské ruky. C. S. I. zjistí, že na podvozku vězeňského autobusu je velmi destruované ženské tělo. Zprvopočátku panuje přesvědčení, že se vězenkyně pokusila o útěk. Cestu však nezvládla a zabila se. Pitva však jasně dokáže, že žena byla mrtvá už v okamžiku, kdy byla na podvozek přivázána. Catherine však dokáže usvědčit skutečného ženina vraha. Tím byla její spoluvězeňkyně. Ta když viděla, jak její kolegyně, kterou milovala, má pohlavní styk s dozorcem, zabila ji. Snažila se to zaonačit tak, aby vše vypadalo jako nepovedený pokus o útěk. Grissom a Warrick vyšetřují smrt muže, který byl nalezen ubodaný v bratrově kuchyni. Po zevrubné prohlídce místa činu však vyšetřovatelé zjistí, že šlo o velmi rafinovanou sebevraždu.
18.epizoda
Bad to the bone
19.epizoda
Bad words
20.epizoda
Dead ringer
21.epizoda
Turn of the Screws
22.epizoda
No more bets
23.epizoda
Bloodlines

Epizody-3.řada

30. prosince 2006 v 18:08 | Sara |  Epizody
1.epizoda
Revenge is best served cold
2.epizoda
The accused is entitled
3.epizoda
Let the seller beware
4.epizoda
A little murder
5.epizoda
Abra cadaver
6.epizoda
The execution of Catherine Willows
7.epizoda
Fight night
8.epizoda
Snuff
9.epizoda
Blood lust
10.epizoda
High and low
Mrtvola, která zdánlivě spadla ze střechy vysokého domu, přiletěla ve skutečnosti z mnohem větší výšky. Doktor Robbins zjistí, že oběť zemřela na udušení, k němuž by mohlo dojít přibližně ve výšce čtyř a půl tisíce metrů. Vyšetřování proto zavede kriminalisty do paraglidingového klubu...
11.epizoda
Recipe for murder
V masokombinátu je v mlýnku na maso nalezena lidská ruka. Stopy kriminalisty zavedou do kuchyně luxusního hotelu... Paralelně vyšetřovaný případ se týká mladé ženy, která spáchala domnělou sebevraždu. Jistota vedení řezu a skutečnost, že se podřezala v posteli, jsou však podezřelé. Řada indicií postupně vede k zatčení pachatele...
12.epizoda
Got Murder?
13.epizoda
Random acts of violence
14.epizoda
One hit wonder
Neznámý pachatel pozoruje ženy oknem, pak vnikne do jednoho z bytů a začne před jeho obyvatelkou masturbovat. Kriminalisté tuší, že další oběť by mohla dopadnout hůř, a pouštějí se do systematického vyšetřování. Náhoda jim brzy přihraje do rukou podezřelého, je ale třeba prokázat souvislost mezi jeho pohybem v kritické oblasti a činy, které spáchal.
15.epizoda
Lady Heather's box
V nočním klubu zemře muž. Policisté si nejdříve myslí, že ho kdosi bodnul do krku. Později se ukáže, že ke zranění došlo až posmrtně a jako hlavní příčina smrti je určeno předávkování inzulínem. Krátce nato je nalezeno další tělo, tentokrát ve značném stadiu rozkladu. Oba mrtvé spojuje práce v erotických službách a společná milenka Rebecca... Paralelně vyšetřovaný případ se osobně dotýká Catherine Willowsové. Po besídce pro rodiče odjede její dcera domů s exmanželem Eddiem. Za chvíli dívka matce volá, že je sama v autě, které se potápí...
16.epizoda
Lucky strike
Z významného kasina je unesen Isaiah, syn basketbalisty Taviana Tombse. Tombs ochotně zaplatí pětimilionové výkupné, ale peníze si nikdo nevyzvedne... Druhý vyšetřovaný případ začíná automobilovou honičkou po Las Vegas. Poté, co je řidič dostižen, vystoupí z vozu a zemře. V hlavě má totiž zaražený kus dřeva...
17.epizoda
Crash and burn
18.epizoda
Precious metal
Catherine, Sara a Nick řeší vraždu, která souvisí se závodem malých robotích zápasů. V sudu v poušti se najde mrtvola, která je jaksi polorozpadlá (scéna vyndavání mrtvoly ze sudu neni pro lidi slabších povah). Důkazy vedou do klubu, kde se konají zápasy samo-sestrojených robotů...
Grissom a Warrick za přispění Grega mají za úkol vypátrat vraha a zloděje mincí. Čerstvě ženatý muž je nalezen na skládce. Pomocí DNA zjistí totožnost a místo bydliště. Tam se ubírá i místo činu..
19.epizoda
A night at the movies / Cizinky ve vlaku
Grissom a Catherin řeší vraždu v kině. V art kině ruší divák představení zvoněním mobilního telefonu. Když ho šel pořadatel napomenout, zjistilo se, že má díru v hlavě. Rozjíždí se pátrání po vrahovi. V tomto příběhu se nešetří velmi vtipnými hláškami...
Sara, Nick a Warrick řeší vraždu 15-ti letého kluka. Ve skladě je nalezen 15-ti letý kluk. Nevypadá to jako zajímavý případ až do té doby než zjistí, že sklad je prostřílen skrz na skrz a vypadá jako cedník (jak Nick poté zjistí bylo to 109 střel!). Nesmíme opomínat také vtipné hláškya 5ti metrovou bambusovou tyč.
20.epizoda
Last laugh
Gill a Cat řeší záhadné úmrtí podřadného komika v podřadném klubu. Stopa vede k minerálkám, které daný komik pil. Kdo jiný než Greg zjistil, že obsahují 30ti násobně více prášku na migrény než v obvyklé dávce.
Warrick je přizván k dalšímu záhadnému úmrtí. Ovšem oběť je 15ti letý kluk. Stopa opět vede k záhadným minerálkám, čím to asi bude? Poté se rozjíždí obrovské stahování minerálek z prodeje ze všech zemí USA.
Nick a Sara otevírají starý případ, který byl původně uzavřen. Tento případ dříve vyšetřoval kpt. Jim Brass (sám případ znovu otevře) a pitvu vykonával Dr. Robbins (který to bere moc osobně). Případ se týká ženy, která se jakoby utopila po "nehodě" se sušákem na ručníky. Stopy ale vedou k manželovi, který z manželčiny smrti vydělal pěkný obnos peněz.
21.epizoda
Forever / Království za koně
Smrt ošetřovatelky koní přivádí kriminalisty do vyšší společnosti. Luxusní tryskáč miliardářky byl nejenom místem, kde se pořádaly bujaré večírky, ale i příležitostí k pašování diamantů do země. Bez vědomí majitelky letadla pašovali ošetřovatelka, palubní stevard a veterinář diamanty v děloze ušlechtilé dostihové klisny. Náhodná hádka a splašení koně způsobily smrt ošetřovatelky… Souběžně vyšetřovaný případ přivádí druhou část týmu do Údolí smrti. To, co původně vypadá jako sebevražda dvou mladých lidí, se v konečném důsledku ukáže jako výsledek silného psychického tlaku ze strany matky dívky (a adoptivní matky hocha). Smutnou částí příběhu je ovšem skutečnost, že matka je za své navádění a napomáhání k sebevraždě nepostižitelná…
22.epizoda
Play with fire / Nesplacený dluh
Je nalezena mrtvá žena na stadiónu. To řeší Grissom, Sara a Nick. Stopy vedou do věznice za jedním už propuštěným vězněm a k jednomu ve vazbě. Po mravenčí práci se zjišťuje, kdo koho jak využíval aby si splatil dluhy.
Mezitím vybuchne laboratoř, kvůli neznámé látce, kterou někdo nechal nad puštěným ohřávačem. Greg je zraněn a Catherine a Warrick se pouštějí do zjišťování případné odpovědnosti.
23.epizoda
Inside the box / Stín minulosti
Banku vyloupí 3 lupiči. Jaké je překvapení, když se zjistí, že ozbrojení lupiči nešli po penězích, ale po jedné jediné schránce. Případ převezme CSI nejen z tohoto důvodu, ale i proto, že je zabit detektiv Lockwood. Sara dává dohromady schránky. Nick si vezme na starost střelbu. Warrick jde po získaných otiscích. Grissom dumá nad celým případem + najde důležité otisky a Catherine jde za majitelem casina, jejího známého, Sama Browna (není to jen tak nějaký známí, už totiž můžeme pomocí DNA něco zjistit). Chudák Greg je otřesen minulým výbuchem.

Epizody-2.řada

30. prosince 2006 v 18:06 | Sara |  Epizody
Burked / Bolehlav
Grissom s celým svým týmem vyšetřuje smrt Tonyho Brauna, bohatého playboye a narkomana, který je nalezen mrtev ve svém domě. Na první pohled všechno nasvědčuje předávkování. Skutečně se zjistí, že před smrtí inhaloval heroin; případ se tedy zdá jasný. Grissomovi se ale něco nezamlouvá - a opravdu: při bližším ohledání těla se zjistí, že Braun byl v jisté chvíli před smrtí znehybněn omotanou izolační páskou. Zdá se tedy, že smrtelnou dávku heroinu či také jiných narkotik nemusel Braun požít zcela dobrovolně nebo vědomě. Navíc chybějí typické průvodní znaky předávkování, Tony má na hrudi podivné podlitiny a vůbec, proč je puštěná televize? Někteří jsou podezřelí od samého počátku, ale...
2.epizoda
Chaos Theory / Šok
Grissom vyšetřuje případ sebevraždy na staveništi nové věznice. Přesněji řečeno, šerif a stavbyvedoucí mají za to, že šlo o sebevraždu - a nehledě na harmonogram všechny okolnosti nasvědčují, že není co vyšetřovat. Grissom si to kupodivu nemyslí a zarytě pitvá i ty nejmenší nesrovnalosti, dokud se nedobere potvrzení toho, co si od počátku vytyčil jako pracovní teorii. Až i jeho kolegové mají dojem, že snad už ztrácí svou příslovečnou objektivitu. (Těžko si to nemyslet.) Byla to vražda, nebo nebyla? Došlo ke skutečnému zkratu, nebo jen cosi zkratovalo v Grissomově mysli?
3.epizoda
Overload / Nos
Nick a Sára slaňují ze záchranářské helikoptéry k ostatkům uzavřeným v jakési tašce. Jejich potěšení z tohoto výkonu kontrastuje s prací, která přijde, protože ty ostatky jsou hodně, opravdu hodně ošklivé.
Zbytek týmu vyšetřuje vraždu studenta na toaletě jedné střední školy. Terorizoval některé spolužáky a na jejich účet bavil ostatní. Řada z nich tedy měla motiv se ho zbavit, ale jen jeden se opravdu schoval na záchodě a z úkrytu vystřelil. Ačkoli někteří jsou podezřelí od samého počátku, dopátrat se pravdy (smutné a nejednoduché, jak to občas v tomto seriálu bývá), to vyžaduje citlivý kriminalistický nos. A takový žádná technika nenahradí. I když... ty moderní vymoženosti nejsou tak úplně k zahození.
Ještě k lidskému nosu: Nick a Sára (ta zejména) by ho asi radši úplně vypnuli většinu doby, kdy vyšetřují zbytky těla v tašce. Dva měsíce, horko a uzavřený prostor... Autoř se snažili, aby i přes sklo obrazovky si divák mohl učinit co nejnázornější představu. (Pro slabší povahy nevhodné.)
4.epizoda
Bully for You / Samá voda, přihořívá
Grissom, Sára a Warrick zjišťují, co se stalo v prázdném bytě, jehož stěny jsou všude kolem dokola potřísněny krví. Najít bývalého nájemníka není problém. Podezření vzbuzuje, že se pohřešuje jeho přítelkyně. Ale ta se brzy najde a krvavé skvrny dostanou komicky prostinké vysvětlení, to vše do 15 minut od začátku.
5.epizoda
Scuba Doobie-Doo / Krev nevinných
To, co vyšetřuje Grissom s Nickem a Sárou, se zdá být ne-li jednoduché, tedy jednoznačné od samého počátku: člověk pohřbívá zavražděné tělo a je chycen při činu. Všechny stopy zajištěné na místě činu tuto souvislost potvrzují. Co nevyznívá tak přímočaře, je trestní rejstřík onoho člověka, zejména v porovnání s jeho bratrem, násilným zločincem. Někdy je třeba věnovat povaze člověka aspoň takovou pozornost, jakou kriminalista habituálně věnuje povaze zajištěných stop. Ne vždycky si při této práci možná uvědomuje, jak velikou nese lidskou zodpovědnost. Tentokrát si to uvědomil velmi zřetelně: vždyť i jemu, nejen vyšetřovaným zločincům, může ulpět na rukou krev nevinných. Jakoby mimochodem se při tom dovíme, zda Grissom věří v Boha a v co vlastně věří a v co nevěří.
Také druhá část týmu, Catherine a Warrick, se zabývají někým, kdo - jak se nakonec ukáže - zemřel nevinně, nebo spíš pro důvody malicherné až hloupé. "Trochu podrazáctví, trochu nedbalosti," říká Catherine. Dívka v hotelových lázních vlastně vůbec zemřít nemusela, nikdo si to nepřál.
6.epizoda
Alter Boys
7.epizoda
Caged
8.epizoda
Slaves of Las Vegas
9.epizoda
And Then There Were None
10.epizoda
Ellie
11.epizoda
Organ Grinder
12.epizoda
You've got Male
13.epizoda
Identity Crisis
14.epizoda
The Finger
15.epizoda
Burden of Proof
16.epizoda
Primum Non Nocere
17.epizoda
Felonious Monk
18.epizoda
Chasing the Bus
19.epizoda
Stalker
20.epizoda
Cats in the Cradle...
21.epizoda
Anatomy of a Lye
22.epizoda
Cross-Jurisdictions
23.epizoda
The Hunger Artist

Epizody-1.řada

30. prosince 2006 v 18:05 | Sara |  Epizody
Pilot / Důkazy nelžou
O rychlé vyřešení přidělených případů jde především Nicku Stokesovi a Warricku Brownovi, kteří oba mají na svém kontě 99 vyřešených případů - první z nich, který vyřeší stý případ, má být povýšen. Panuje mezi nimi "přátelská konkurence". Větší štěstí má nakonec Nick.

Zkušený Gil Grissom řeší případ sebevraždy, ze které se nakonec vyklube vražda. Nick řeší případ staršího pána, který se stal obětí "loupeživé prostitutky" - uspala ho a připravila ho o všechny cennosti, které měl u sebe. Warrick spolu s Catherine Willowsovou vyšetřují zabití: od samého začátku je jim jasné, že vzorný otec, který údajně oběť zastřelil při obraně rodiny, jim lže. Nakonec ho také policie odvádí v poutech.

Do sehraného týmu kriminalistů přichází nováček, Holly Gribbsová. Čeká ji křest ohněm při pitvě a hned poté se pouští do vyšetřování případů. Její první pracovní den však končí tragédií. Na místo činu, kde Holly snímá otisky prstů, se vrací pachatel a Holly postřelí. Stala se totiž chyba: Warrick ji neměl nechávat na místě činu samotnou. Mladá kriminalistka je v kritickém stavu a bojuje o život…
2.epizoda
Cool Change / Nečekaná změna
Grissom s Nickem vyšetřuje případ muže, který vyhrál 40 milionů dolarů a ještě stejnou noc přišel o život. Nejdříve stopa vede ke gamblerovi, který u hracích automatů tráví celé hodiny, nakonec se ale ukáže, že vrahem byl někdo jiný.
Na poranění v nemocnici umírá Holly Gribbsová. V této souvislosti je Warrick postaven mimo službu a vedoucí kriminalistického oddělení, kapitán Brass, přeložen na oddělení vražd. Vedoucím týmu kriminalistů se stává Grissom. Protože týmu teď chybí jeden člověk, Grissom povolává ze San Franciska svou známou, kriminalistku Saru Sidleovou.
Catherine se podaří vypátrat vraha Holly Gribbsové, a tak konečně dlouhá směna končí.
3.epizoda
Crate 'n' Burial / Únosce a nalezená
Dojde k únosu manželky milionáře. Zatímco Sara s Grissomem hledají unesenou ženu, Nick pomůže Brassovi s únoscem, na kterého čekají na místě, kam si má přijít pro výkupné. Manželku nakonec najdou zaživa pohřbenou, ale živou. Ukáže se, že šlo jen o fingovaný únos.
Catherine s Warrickem vyšetřují autonehodu, při které zemřela mladá dívka. Řidič z místa činu ujel. Majitel vozidla se k činu ochotně přiznává, avšak jen proto, aby na sebe vzal vinu svého vnuka.
4.epizoda
Pledging Mr. Johnson / Autogram pro pana Johnsona
V jezeře rybáři najdou lidskou nohu a zanedlouho se podaří najít zbytek těla. Při pitvě se ukáže, že příčinou smrti nebylo utonutí. Stopy vedou k milenci, Catherine s Grissomem však kombinací svých metod dospějí k závěru, že šlo o nehodu. Manžel zemřelé však usoudil, že ji zavraždil milenec, a tak ho zabije.
Sara s Nickem vyšetřují případ oběšeného studenta. Zanedlouho zjistí, že však šlo jen o zinscenované oběšení. Chlapec byl obětí šikany ve studentském spolku.
Soudce Cohen požádá Warricka, aby zasáhl do jednoho případu. Warrick však už jeho vydírání dál tolerovat nehodlá a zlotřilého soudce vydá Brassovi.
5.epizoda
Friends & Lovers / Přátelé a milenky
Tým řeší tři zvláštní případy: Grissom s Warrickem hledají příčinu smrti mladíka, kterého našli v poušti. Zjišťují, že v době smrti byl pod vlivem odvaru z durmanu, jeho požití však nebylo příčinou smrti… Sara řeší případ mrtvoly nalezené mezi odpadky. Proniká do zákulisí pohřebnické branže a odhaluje nedůstojné praktiky… A Catherine s Nickem řeší případ zabitého děkana soukromé vysoké školy. Podezřelá zpočátku tvrdí, že ho zabila v afektu, protože ji sexuálně obtěžoval. Kriminalisté však zjistí, že v době vraždy byl na místě činu ještě někdo další…
6.epizoda
Who are you? / Kdo jsi?
Když je v základech domu objevena kostra ženy zakopané v cementu, úkolem expertního týmu CSI Gila Grissoma je zjistit totožnost nebohé a odhalit jejího vraha - a to vše jen na základě biologického materiálu a jiných stop nalezených na místě činu
. Mezitím vyšetřovatelka Catherine Willowsová se ocitne v nečekané situaci. Jejího bývalého manžela obvinili ze znásilnění striptérky a ona poruší služební protokol, když převezme jeho případ.
Detektivové Warrick Brown a Sara Sidelová vyšetřují přestřelku, do které se zapletl i policejní důstojník. Pokud se jim povede najít chybějící kulku, tak pak buď policitu očistí od podezření z vraždy, nebo ho naopak z vraždy usvědčí.
7.epizoda
Blood drops
8.epizoda
Anonymous
9.epizoda
Unfriendly skies
10.epizoda
Sex, Lies and Larvae
Grissom se Sarou vyšetřují vraždu ženy nalezené nad městem v horách. Vše nasvědčuje tomu, že vrahem byl její manžel, ten má ale na odhadovanou dobu úmrtí alibi. Nakonec se ale ukáže, že žena byla zavražděna o dva dny dříve. K rozlousknutí záhady Grissomovi pomohou jeho spojenci - hmyz, tentokrát z čeledi mouchovitých.
Warrick s Catherine vyšetřují krádež cenného obrazu. Forenzní techniky dokážou, že zlodějem byl vlastní syn okradeného.

Nick zatím vyšetřuje případ pohřešované ženy, jejíž auto bylo nalezeno na autobusovém nádraží. Ukáže se ovšem, že nejde o žádný únos, ale o banální případ nevěrné manželky.
Grissomovi přidělá další problém Warrick, u kterého je podezření, že se v pracovní době v kasínu věnoval hazardu.
11.epizoda
I-15 Murders / Vražda na silnici I - 15
Ze supermarketu je unesena žena středního věku a na místě činu Grissom objeví vzkaz od vraha, podle kterého pachatel zabil čtyři další ženy. Zanedlouho Catherine najde čtyři zbývající místa činu a s Grissomem najde společný jmenovatel všech únosů: odehrály se v supermarketech poblíž silnice I-15. Když je potom objevena jedna z unesených mrtvá a podchlazená u silnice uprostřed pouště, je všechno jasné…
12.epizoda
Fahrenheit 932
13.epizoda
Boom
14.epizoda
To Halve and to Hold
15.epizoda
Table Stakes / Vysoké sázky
Na dobročinném večírku v domě zámožné Portie Richmondové je v bazénu nalezena kabaretní umělkyně Lacey Duvallová. Vyšetřovatelům je však stále podezřelejší, že paní domu je pryč a nekomunikuje se světem. Manželé Haynesovi, které se o dům paní Richmondové v její nepřítomnosti starají, tvrdí, že je na jachtě na řeckých ostrovech. Když však Grissom s Catherine zjistí, že si s sebou nevzala plavky, šperky ani peněženku a v krbu její ložnice najdou zub, je jim jasné, že neřeší jednu vraždu, ale dvě…

Warrick je jako jediný z případu odvolán, protože je třeba vyřešit další případ - chladnokrevnou vraždu chronického hazardního hráče v proskleném výtahu jednoho hotelu…
16.epizoda
Too Tough to Die / Příliš tuhý kořínek
Kriminalisté vyšetřují dva případy: útok na mladou černošku, která byla znásilněna a v mozku jí uvízly dvě kulky, takže ač nezemřela, zbytek života bude v kómatu. Střelce se podaří najít pomocí pachových konzerv odebraných z poutka z kalhot nalezeného na místě činu.
Catherine s Warrickem řeší druhý případ - sousedskou hádku, která skončila zastřelením (nebo správně kriminalisticky řečeno průstřelem) asi pětadvacetiletého muže. Nejprve se zdálo, že svědecké výpovědi jsou v rozporu s důkazy, ale díky zvláštní figurině se nakonec podaří provést rekonstrukci a zjistit, kudy směřovaly projektily…
17.epizoda
Face Lift / Matčiny oči
V prodejně keramiky je nalezena mrtvola muže, který se sem vloupal, aby vykradl trezor. Když Grissom analyzuje otisky prstů sejmuté na místě činu, čeká ho překvapení: jeden otisk patří Melisse Marlowe, která byla před jednadvaceti lety unesena ve věku čtyř let. Forenzní výtvarnice pak ze starých fotek provede rekonstrukci dívčina obličeje. Ukáže se, že obličej se shoduje s tváří Tammy, dcery zavražděného. Vyšetřování nakonec ukáže, že vražedkyní skutečně byla Tammy alias Melissa. Její skuteční rodiče jsou šťastni, že po jednadvaceti letech konečně našli svou ztracenou dceru, ale čeká je nemilé překvapení.
Sára s Warrickem mezitím řeší podivný případ ženy, která uhořela vsedě v křesle ve svém obývacím pokoji. Sáru fascinuje myšlenka, že by mohlo jít o "samovolné vzplanutí". Warrick je ale skeptický a trvá na racionálním vědeckém přístupu. A tak provedou experiment, který případ objasní.
18.epizoda
$35K O.B.O.
19.epizoda
Gentle, Gentle
20.epizoda
Sounds of Silence
21.epizoda
Justice Is Served
22.epizoda
Evaluation Day
23.epizoda
The Strip Strangler

Fotky

30. prosince 2006 v 17:56 | Sara |  Fotogalerie
zpět na index
(zdroj : google.com)

Herci

30. prosince 2006 v 16:37 | Sara |  Herci
William Peterson
Narodil se v Evanstonu v Illinois. Vášeň pro herectví v sobě objevil na Idaho State University. Po dokončení studií odchází do Španělska studovat herectví. V současné době žije v Los Angeles. Narozeniny slaví 21. února.
Do seriálu CSI - Kriminálka Las Vegas je angažován již jako etablovaný herec s bohatými zkušenostmi z filmu, divadla a televize. Hrál v televizních filmech Long Gone, The Rat Pack, The Kennedy´s of Massachusetts.
Za filmy jmenujme To Live and Die in L.A., Manhunter, Fear, Cousins, Young Guns II, Hard Promises a Skulls. Jeho poslední film je The Contender, kde hraje po boku Joan Allen a Gary Oldmana.
K nejzdařilejším divadelním angažmá patří The Night of the Iguana, A Streetcar Named Desire, The Time Of Your Life, Glengarry Glen Ross, Fools For Love a Speed the Plow. V roce 1979 dokonce s přáteli založil v Chicagu vlastní divadelní skupinu.
Jorja Fox
Narodila se v New Yorku, dětství strávila v malém přímořském městě Melbourne Beach na Floridě. Od té doby, co se přestěhovala do Los Angeles, začíná pravidelně vystupovat v televizních filmech a seriálech (The West Wing, Missing Persons, Ellen). Hrála v televizních filmech Memento s Guy Piercem a Carrie Anne Moss, Tiara Tango s Jean Smart a Robertem Wagnerem, Hungry Bachelorś Club a v poslední době Down With The Joneses. Jorja je spoluzakladatelkou Honeypot Productions, nezávislé avantgardní divadelní společnosti v Los Angeles. Na její činnosti se podílí jako herečka, scenáristka i režisérka.
Narozeniny slaví 7. července.
Gary Dourdan
Naposledy hrál v televizním filmu Muhammad Ali: King of the World. V televizním seriálu Swift Justice ztvárnil hlavní roli, dále hrál v NY Undercover, Cold Feet, Beggars and Choosers. Za celovečerní filmy jmenujme Imposter s Gary Sinisem, Alien Resurrection se Sigourney Weaver a Winonou Ryder, Playing God, Scarred City a The Weekend.
Narodil se 11. prosince ve Philadelphii. Nyní žije v New Yorku.
George Eads
Narodil se a vyrůstal v Texasu. Hrál např. v televizních filmech The Spring, Broken Crown, The Ultimate Lie a naposledy v Second String po boku držitele Oskara Jona Voighta. Z celovečerních filmů jmenujme Only in America a Dust to Dust.Nyní žije v Los Angeles.Narodil se 1. března.
Marg Helenberger
Nejvíce se proslavila rolí "K.C." v seriálu "China Beach". Hrála v televizních filmech Perfect Murder, Perfect Town, Thanks of a Grateful Nation a The Happy Face Murders a seriálu The Tommyknockers. Pozornost si vysloužila i celovečerními filmy Species, Species II, Fire Down Below, The Last Time I Commited Suicide, My Fellow Americans, Cowboy Way, Bad Boys, Always, Crooked Hearts a jako v posledním po boku Julie Roberts v Erin Brockovich. V současné době žije v Los Angeles se svým manželem hercem Alanem Rosenbergem a synem Hughem. Narodila se 16. listopadu.

Postavy

30. prosince 2006 v 16:33 | Sara
Gil (Gilbert) Grissom
Gil je typickým představitelem staré kriminalistické školy. 17 let praxe z něj činí policistu s obrovskými zkušenostmi a přehledem. CSI je pro něj celý jeho život. Je hlavou týmu, kde má každý své přesně určené místo a všichni dohromady pracují jako perfektně sladěný stroj. Za své podřízené se dokáže postavit a nejednou jim již kryl záda, když na ně byl vyvíjen tlak z jiných oddělení.
Sara Sidle
Sara je v týmu CSI nováčkem. Jako bývalá žačka Gila Grissoma přichází na oddělení již jako jeho plnohodnotný člen. Váží si svých kolegů a totéž očekává od nich. Ve čtvrté řadě serálu začne mít menší potíže s alkoholem, protože má Gila ráda a on s ní být nechce kvůli práci a aby ji neublížil. Taky proto bude žárlit na jejich novou kolegini Sofii, která o Grissoma projevuje zájem, i přesto s ním začne na konci šesté řady chodit.
Warrick Brown
Warrick je muž s bystrým úsudkem a vysokou inteligencí. Stále usiluje o víc - jak v zaměstnání, tak i v soukromém životě. Přesto je v jeho rozhodnutích patrná určitá rozpolcenost. Jeho dalším šrámem na cti je menší či větší hráčská závislost. Přesto je nepostradatelným členem CSI.
Nick Stokes
Nick je jedním z nejsvědomitějších a nejúspěšnějších kriminologů. Přesto jej Grissom tlačí, aby byl ještě lepší.
Catherine Willows
Catherine se narodila přímo v Las Vegas. Jako matka samoživitelka vychovává dceru Catherine, což při jejím náročném povolání není vůbec jednoduchá záležitost. Svůj čas musí pečlivě dělit mezi povinnosti rodiče a práci, kterou miluje celým svým srdcem. Přesto si dává velký pozor, aby Catherine udržela co nejdále od násilností a hrůz, se kterými ona jako kriminoložka každodenně přichází do kontaktu.
Greg Sanders
Od té doby, co získal svou první amatérskou výbavičku chemie v sedmi letech, se Greg Sanders rozhodl, že bude vědcem. Třebaže mu říkali, že věda je koníčkem pro matlaly, nenechal se odradit a vstoupil do Vědeckého klubu ne střední škole a zúčastnil se většiny chemických soutěží na univerzitě. Balancoval mezi laboratoří a atletikou, studováním, flirtování a počítačovou prací s daty. Věnoval se také knihovně, kde Greg objevil vše, co se mohl naučit o vědeckých objevech minulého století. Také by ho neurazilo objevení zbrusu nové teorie nebo prvku, který by byl pojmenován po něm.
Capt. Jim Brass
Jim je bývalým šéfem CSI, který byl přeřazen zpět do oddělení vražd. On a Grissom se dostávají do četných sporů. Detektivové i soudní vyšetřovatelé chtějí totéž - dopadení pachatele, ale často se liší v představách, jak tohoto cíle dosáhnout. Jejich dobré záměry se vždy budou projevovat v neporozumění mezi vědcem a policistou.

Kouzlo seriálu

29. prosince 2006 v 23:01 | Sara
Pro tento seriál a jeho hrdiny je důležitá akce, i proto se z něj moc nedozvíme o osobním životě postav. Nic méně postupem času, jak je poznáváme, zjišťujeme jejich slabiny, jejich minulost a vztah k ostatním kolegům. Nejvíce poznáváme asi Sáru Sidleovou a Gila (Gilberta) Grissoma. Proč? Zatímco ve třetí, čtvrté řadě Sára jen Gilovi naznačuje co cítí a vše kolem, v šesté žárlí na něj a novou kolegii Sofii. Na konci této řady s ním začne chodit. Ale všechno nebylo vždy tak růžové. Ve čtvrté řadě seriálu začne Sára pít a dokonce ji policie zastaví, jak řídila pod vlivem alkoholu.
I přesto všechno, souvisejícím s jejich minulostí, přítomností..., si dokážou kriminalisté udržovat odstup od obětí a pozůstalých. Ten je nutný pro jejich nezávislou a spravedlivou práci pro okrfes Clark a celé Vegas-Město hříchů, ale přesto velice konzervativní oblast. Oni se musí řídit důkazy a ne srdcem a city.
Pracují v noci-stejně jako Vegas, ani jeho kriminalisté nikdy nespí, nemohou si to dovolit. Stejně jako prodavačka, striptérka, tanečnice, samotné Vegas.........i oni ožívají v noci. A potom pracují několik směn za sebou, aby vyřešili ty nejzapeklitější případy a tím si udrželi a všem dokázali, že jsou hodni druhého místa mezi nejlepšími kriminologickými laboratořemi v zemi.
Zatímco vy uleháte do postele a přejete hvězdám dobrou noc...
jeden kriminalista...
oni vztávají, vztříc zločinům a násilí,
aby vy jste mohli další den opět usínat v trochu větším bezpečí...
v nejvyšším takovém, které si můžete ve Vegas přát...