Epizody-2.řada

30. prosince 2006 v 18:06 | Sara |  Epizody
Burked / Bolehlav
Grissom s celým svým týmem vyšetřuje smrt Tonyho Brauna, bohatého playboye a narkomana, který je nalezen mrtev ve svém domě. Na první pohled všechno nasvědčuje předávkování. Skutečně se zjistí, že před smrtí inhaloval heroin; případ se tedy zdá jasný. Grissomovi se ale něco nezamlouvá - a opravdu: při bližším ohledání těla se zjistí, že Braun byl v jisté chvíli před smrtí znehybněn omotanou izolační páskou. Zdá se tedy, že smrtelnou dávku heroinu či také jiných narkotik nemusel Braun požít zcela dobrovolně nebo vědomě. Navíc chybějí typické průvodní znaky předávkování, Tony má na hrudi podivné podlitiny a vůbec, proč je puštěná televize? Někteří jsou podezřelí od samého počátku, ale...
2.epizoda
Chaos Theory / Šok
Grissom vyšetřuje případ sebevraždy na staveništi nové věznice. Přesněji řečeno, šerif a stavbyvedoucí mají za to, že šlo o sebevraždu - a nehledě na harmonogram všechny okolnosti nasvědčují, že není co vyšetřovat. Grissom si to kupodivu nemyslí a zarytě pitvá i ty nejmenší nesrovnalosti, dokud se nedobere potvrzení toho, co si od počátku vytyčil jako pracovní teorii. Až i jeho kolegové mají dojem, že snad už ztrácí svou příslovečnou objektivitu. (Těžko si to nemyslet.) Byla to vražda, nebo nebyla? Došlo ke skutečnému zkratu, nebo jen cosi zkratovalo v Grissomově mysli?
3.epizoda
Overload / Nos
Nick a Sára slaňují ze záchranářské helikoptéry k ostatkům uzavřeným v jakési tašce. Jejich potěšení z tohoto výkonu kontrastuje s prací, která přijde, protože ty ostatky jsou hodně, opravdu hodně ošklivé.
Zbytek týmu vyšetřuje vraždu studenta na toaletě jedné střední školy. Terorizoval některé spolužáky a na jejich účet bavil ostatní. Řada z nich tedy měla motiv se ho zbavit, ale jen jeden se opravdu schoval na záchodě a z úkrytu vystřelil. Ačkoli někteří jsou podezřelí od samého počátku, dopátrat se pravdy (smutné a nejednoduché, jak to občas v tomto seriálu bývá), to vyžaduje citlivý kriminalistický nos. A takový žádná technika nenahradí. I když... ty moderní vymoženosti nejsou tak úplně k zahození.
Ještě k lidskému nosu: Nick a Sára (ta zejména) by ho asi radši úplně vypnuli většinu doby, kdy vyšetřují zbytky těla v tašce. Dva měsíce, horko a uzavřený prostor... Autoř se snažili, aby i přes sklo obrazovky si divák mohl učinit co nejnázornější představu. (Pro slabší povahy nevhodné.)
4.epizoda
Bully for You / Samá voda, přihořívá
Grissom, Sára a Warrick zjišťují, co se stalo v prázdném bytě, jehož stěny jsou všude kolem dokola potřísněny krví. Najít bývalého nájemníka není problém. Podezření vzbuzuje, že se pohřešuje jeho přítelkyně. Ale ta se brzy najde a krvavé skvrny dostanou komicky prostinké vysvětlení, to vše do 15 minut od začátku.
5.epizoda
Scuba Doobie-Doo / Krev nevinných
To, co vyšetřuje Grissom s Nickem a Sárou, se zdá být ne-li jednoduché, tedy jednoznačné od samého počátku: člověk pohřbívá zavražděné tělo a je chycen při činu. Všechny stopy zajištěné na místě činu tuto souvislost potvrzují. Co nevyznívá tak přímočaře, je trestní rejstřík onoho člověka, zejména v porovnání s jeho bratrem, násilným zločincem. Někdy je třeba věnovat povaze člověka aspoň takovou pozornost, jakou kriminalista habituálně věnuje povaze zajištěných stop. Ne vždycky si při této práci možná uvědomuje, jak velikou nese lidskou zodpovědnost. Tentokrát si to uvědomil velmi zřetelně: vždyť i jemu, nejen vyšetřovaným zločincům, může ulpět na rukou krev nevinných. Jakoby mimochodem se při tom dovíme, zda Grissom věří v Boha a v co vlastně věří a v co nevěří.
Také druhá část týmu, Catherine a Warrick, se zabývají někým, kdo - jak se nakonec ukáže - zemřel nevinně, nebo spíš pro důvody malicherné až hloupé. "Trochu podrazáctví, trochu nedbalosti," říká Catherine. Dívka v hotelových lázních vlastně vůbec zemřít nemusela, nikdo si to nepřál.
6.epizoda
Alter Boys
7.epizoda
Caged
8.epizoda
Slaves of Las Vegas
9.epizoda
And Then There Were None
10.epizoda
Ellie
11.epizoda
Organ Grinder
12.epizoda
You've got Male
13.epizoda
Identity Crisis
14.epizoda
The Finger
15.epizoda
Burden of Proof
16.epizoda
Primum Non Nocere
17.epizoda
Felonious Monk
18.epizoda
Chasing the Bus
19.epizoda
Stalker
20.epizoda
Cats in the Cradle...
21.epizoda
Anatomy of a Lye
22.epizoda
Cross-Jurisdictions
23.epizoda
The Hunger Artist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama