Březen 2007

Něco se pokazilo

31. března 2007 v 22:15 | Sara |  Povídky
Las Vegas je město, o kterém by hodně lidí řeklo, že je bez svědomí. Kolik manželů a manželek zde zahýbá svému zákonitému partnerovi? A kolik lidí zde přišlo a stále přichází o život rukou někoho dalšího? I přesto zde žijí lidé, kteří by se o tom hádali. Buď milují jejich město a život v něm natolik, nebo jsou prostě pravým opakem životního stylu zbytku obyvatel. Ať už je to jak chce, určitě by se zde našli lidé, kteří tuto skutečnost svým charakterem popírají. A jiní potvrzují. Las Vegas je takové a je zbytečné snažit se ho měnit. Proslavilo se nocí, ne dnem, ne tím jak působí za urputného a nevzdávajícího se slunce, které zde praží každý den. Jeho světlo pochází ze zásuvek stovek neonů, které jsou po městě rozmístěny na stovkách budov.
I přesto je zde budova, ze které vychází jen minimální zlomky světla. Kriminalisté mají rádi svůj klid a barevné, až kýčovité osvícení okolí by jim práci neusnadňovalo. Ani dnes v noci. Navíc zde už od večera panovalo napětí, aspoň mezi Grissomem a Sarou. Nikdo nevěděl proč, už přijela v rozmrzelé náladě, takže nebylo divu, že Sara vyšetřovala případ s Nickem a Grissom s Cath a Warrickem. Sara, možná natruc, přizvala k vyšetřování Grega. Musel se zaučit, ale Grissom moc chápavě nevypadal. A tak všichni uvítali, že museli v kancelářích a laboratořích tvrdnout jen hodinu a něco málo k tomu. Vrahové si ve Vegas nedají pokoj, ale tentokrát řádil i nekdo další...
V Hendersonu, poměrně poklidném městě, někdo za jednu hodinu vyloupil deset domů a tím způsobyl smrt. "Jedna okradená žena byla tou dobou doma a ve strachu z neznámé osoby zpanikařila. Pokusila se z domu útéct, cestou spadla ze schodů a potratila. Navíc skončila v komatu. Zloděj to zjistil až po pár minutách a zavolal do nemocnice. Než sanita přijela, byl pryč."aspoň tak jim to vysvětlil capt. Jimm Brass, který hned po tom odjel, protože musel na druhé místo činu. ´Kde patrně je Sarinka a ...´pomyslel si Grissom. A bylo to tak. Nick, Sara a Greg zaparkovali služební vozy u vjezdu do podzemních garáží, kde znásilnili devěta dvacetiletou ženu, zmlátili do bezvědomí a zavraždili jejího pětiletého syna. Všichni tři chvíli stáli a koukali na malého chlapce, který ležel se zlomeným vazem ve dveřích do auta, nohy měl na zemi a od pasu nahoru ležel na podlaze vozu. Vytrhl je z toho až Brass, který tam právě dorazil.
"Jmenuje se Martha Stowneová- Myaerová..."
"Stownová-Mayerová? To je to žena toho pilota, nebo co?"podivila se Sara.
"Ty letouny vás pronásledujou,co?!"usmál se ironicky Brass. Kriminalistka se na něj ušklíbla, podlezla pod žlutou policejní páskou a rozsvítila baterku. Detektiv se podíval na Nicka, který mu polohlasně odpověděl. "Dneska nemá moc dobrou náladu." Brass pozvedl obočí a řekl
"Nebyla jediná."
O chvíli později odjel.
"Odkud si vlastně věděla o čí ženu jde?"zeptal se ji Stokes.
"Nečteš noviny? Psalo se že přijel do Vegas. A můžeme hádat proč...oblast 51."
Pak už se dali do práce.
Oba dva týmy ohledaly svá místa činů a sešli se až na velitelství, nebo spíš před pitevnou. Robbins měl dnes moc zákazníků. Sara se ve dveřích málem srazila s Grissomem.
"Vypadá to, že jsi se na mě těšila."řekl s úsměvěm coroner, který stál kousek dál na svém pracovišti.
"Ano, ale asi nejsem jediná."
"Jestli tě to potěší, tvou oběť už mám hotovou. Děti jsou menší než dospělí."
"To jistě. A co mi o něm povíte? Doktore?"
"Jasně zlomený vaz, což nebylo těžké. Mohlo mu být tak pět a něco."
"Ano, pět a půl."
"Dneska už vraždí i nevinné děti. Tohle budete potřebovat."podal ji zprávu. "A proč vy tady vlastně jste?" zeptal se Grissoma, neměl přeci žádnou oběť. Sara byla tou dobou už pryč, Grissom nevěděl, co mu má odpovědět. Coroner se jen usmál a popšel k boxům, aby zavřel jeden z nich, ve kterém ležel mrtvý chlapec ze Sařina případu. Grissom jen řekl nashledanou a odešel. O chvíli později už šel laboratořemi, kde ho odchytla Catherine.
"Grissome, mluvili jsme s Warrickem se sousedy a ostatními okradenými. Nikdo nic neviděl, ale všechny ty rodiny měly dost peněz a tudíž i značkový nábytek. Zařizovala to stejná společnost a ta na veškeré své výrobky dává krom seriových čísel i speciální označení. Dostali jsme jejich seznam, mám to dát do všech prodejen, zastaváren a tak?Grissome?!"
"Cože Catherine?Jo...jasně to udělej a nic víc jste na místě činu nenašli?"
"Nic kromě jednoho vlasu-krátký černý. Její mažel má blond vlasy a ona taky, takže bude asi patřit jemu." Jejich nejdůležitější stopou byly ukradené věci, což se brzy ukázalo jistým. O půl hodiny jim volal majitel nonstop zastavárny, že tam jeden černoch byl nabízet něco z toho. Nepodařilo se mu ho udržet v obchodu, ale má jeho fotografii. Ráno se tedy Warrick vydal do černošské čtvrti, poptat se. Mezi tím se Sara a Greg vydali do nemocnice za ženou, která se už probrala. Nick zpracovával důkazy.
"Dobrý den."pozdravili ji, když vešli. Žena vypadala zle-byla neupravená, zmlácená a měla rudé oči. Manžel zde ještě nebyl, to věděli jistě, takže nemohla vědět o tom, co se stalo jejímu dítěti. Pootočila hlavou a ve chvíli kdy uviděla Grega sebou trhla. Sara se na něj otočila.
"Gregu...bylo by lepší, kdyby si počkal venku." Kriminalista ji přikývl a vyšel ven.
"Jsem Sara Sidleová, jsem z kriminální laboratoře...já vím, že je to pro vás těžké, ale musím si s vámi promluvit."
"Neviděla sem ho, jestli vám de o tohle."
"Víte, s vámi byl v garážích i váš syn..."
"Co je s Mattym?"
"Paní Mayerová, je mi to moc líto, ale váš syn je mrtvý."
"C-cože?!Jak mrtvý....co mi to tu říkáte za blbosti?!Matty a mrtvý?"
"Bohužel..."
"Ne, to není pravda. Lžete!On nemůže být mrtvý, to by mi manžel řekl."
"Nevím, proč tu váš muž nebyl, nechali jsme mu zprávu a ..."
"Ticho!!!Nechci už nic slyšet já..."vztala z postele "Promluvim si s ním sama. Uhněte!" Strčila do Sary a venku ji až zastavil zdravotník. Sesunula se k podlaze a měli po výslechu. Sara navíc tušila, že až se to dozví její muž, Eckli jim dá co proto-i když na to teoreticky nemá právo.
"Tak co?"zeptal se jich Nick, když se vrátili.
"Nic. Dostala záchvat."odpověděl Greg.
"Jsem nakonec dopadl líp."
"Máš něco."začali vypadat potěšeně.
"Na místě činu jsem našli kus kůže."
"A?!"
"Vzorek byl v CODISU. Nějaký Colds Brucknerhouse."
Greg a Sara vyprskli smíchy.
"Tak za nim jedem, ne?"řekla Sara, i když ji ještě tekly slzy smíchem. A tak zatim co oni se odkulhali celí rudí do auta, Warrick předvolal muže odpovídající té fotce a vzal mu vzorek DNA. Jejich nová kolegyně Mia ho porovnala-shodné...
"Váš vzorek DNA se shoduje z nalezeným vzorkem na místě činu. Vaše přiznání nepotřebujeme." řekl mu. I přesto se přiznal. Soud přihlédne k tomu, že zavolal sanitku, protože jinak by žena zemřela, navíc má šanci, že se z komatu probere-stále to je bezvědomí.
I Sara, Nick a Greg nepotřebovali přiznání. Vzorek DNA z kousku kůže byl na krku malému klučiny-to je jako otisk prstu na vražené zbrani. Vlastně to tak skoro je-vražednou zbraní byly ruce, kterými mu zlomil vaz. Muž se ani nebránil jít s nimi.
"Proč jste ho zabil?" zeptala se ho Sara.
"Toho smrada?O jednoho víc nebo míň..."
Všichni na něj koukali pohledy, které nejdou nazvat jinak než vražednými. Brass byl tak rudý vzteky, že ho dal okamžitě odvést. Byl z toho mimo, ostatní taky. I Grissom, který, jak Sara nevěděla, stál v poslouchací místnosti a sledoval jen ji. Když vyšla z místnosti, vyšel i on.
"Saro?!"ta už však odešla. Buď ho neslyšela, nebo ho ignorovala...
...Ale nebyl jediný komu se nevydařil večer...
Cath šla asi v jednu ráno s Warrickem z baru, když na konci ulice viděla něco, spíš někoho, koho čekala úplně někde jinde. Lindsey, její osmnáctiletá dcera, oblečená v džínách a růžovo červeném tričku s výstřihem, ale větší šok bylo to, s kým šla. S Gregem! Catherine se pustila Warrockovy ruky a rozešla se k nim. Všimli si ji jen chvilku před tím, než se k nim dostala.Beze slova přišla ke Gregovi a dala mu facku. Warrick se tam skoro rozletěl.
"Hej!Mami!"zaječela Lindsey. Ta ji však ignorovala.
"Co to tady jako děláš?!" rozeřvala se na Grega "To ti nestačí Mia nebo Sara?! Nebo jiný šlapky?! To musíš líst za moji dcerou?!"
"Sara neni žádná šlapka!"řekl docela klidně.
"Tak proč nejseš s ní?!Místo s Lindsey!"
"Mami nech toho!"
"Cath..."začal Warrick. Ta si ho nevšímala.
"Už přestaň vyšilovat, mami! A neurážej Saru! Ta narozdíl od tebe netancovala u tyče!" Teď už Catherinina ruka vystřelila i k dceřině tváři. To na Lindsey bylo moc a tak se rozeběhla pryč. Greg šel za ni a Warrick místo toho uklidňoval Catherine...
...ani o pár bloků dál, to nebylo o moc lepší...
...Z jednoho domu se ozýval křik. Dva hlasy, jeden mužský a druhý ženský, se hádaly a před domem na příjezdové cestě stála dvě policejní auta z CSI.
"Co zase máš?!"
"Nechápu, že pořád musíš chodit někam s Gregem!"
"A co ti na tom vadí?!"
"Spíš se mě zeptej, co mi na tom vyhovuje?!"
"A co myslíš, že mě vyhovuje na tom, že někam chodíš s Catherine?!"¨
"Co do toho taháš Cath?!"
"Jasně! Co já do toho tahám Cath! Já si s tim nezačala!"
"Ale já s ní netrvávím tolik času!"
"To jen protože seš to ty! Tak ti to nepřijde! Ale co?!To se před tebou jako musim obhajovat?! To chceš, abych se tě dovolovala, kdy můžu jít ven s Gregem?!"
"Co to překrucuješ?!"
"Já?! Překrucuju?! Tak co po mě chceš?!"
"Já nic nechci!"
"No nééé! To mi uniklo!"
"Nech toho Saro!"
"Čeho zase! Pro tvoji informaci, drahoušku! Já nezačala s tim, že nikdo nesmí vědět, že spolu něco máme!"
"Vedlo by to k nepříjemnostem!"
"Jasně! Já sem nepříjemnost!"
"To nikdo neřek, Sarinko!"
"Nech si tu Sarinku, když mi tady něco vyčítáš!"
"Nic ti nevyčítám!"
"Ne ?! Tak co teda děláš?!"
"Bojím se o tebe, Saro! Bojím se, že o tebe přijdu!"
"Fajn! Tak jsme propracovali k tomu, že mi nevěříš!"
"To není pravda, ale Greg je oproti mě..."
"Co máš pořád s Gregem?! Pro tvoji informaci, já sem tě měla ráda od začátku a nebrala jsem tě jen jako kolegu, narozdíl od tebe!"
"To si myslíš?!"
"Jo?! Nebo si to aspoň dával krásně najevo!"
"Saro! To sem tě měl chytit do náruče poprvé, co si vešla do laboratoře?!"
"Lepší než tohle?! Víš jaký to je, když sem tě tenkrát pozorovala s Lady Heather ? A když jsem ti říkala o svý rodině a byl si skoro cizý? A když sem kolem tebe celý ty měsíce jen tak chodila? A pak když už se to zdá dobrý, tak začneš s tímhle!" začaly se ji v očích lesknout slzy. "Ale to je jedno! Tak se to prostě zase vrátí do normálu! "
"Ale..."
"Já na tohle prostě nemám sílu! Gile!" Vzala si klíčky od auta. A ve dveřích se na něj otočila. "Proč si s tim musel začít zrovna teď, když už sem si bez tebe nedikázala představit...nic."
Poklidné okolí na chvíli přerušila rána dveřmi, jak kriminalistka vyšla ven. Sedla si do auta, chvíli měla jen nastartovaný motor a nechala si stékat slzy po tvářích. Po chvilce odjela. Grissom seděl doma a vypadal unaveněji než po trojité směně a nešťastně, jako snad nikdy předtím. Sara zaparkovala o pár bloků dál. Pořád brečela. Zrovna dneska, když...
Tak, gratuluji, propracovali jste se na konec :D Tenhle příběh bych chtěla věnovat mojí neeeeeeeeej kámošce Lindsey :) neeeeeej osůbce na světě :) a taky jejímu učiteli :D

Ceny :)

31. března 2007 v 22:14 | Sara |  Od vás pro mě

Srandovní příběh

24. března 2007 v 23:42 | Sara |  Srandovní příběhy
Jednou měla Sara a Nick volno a rozhodli se, že zajdou omrknout jednu ze zdejších kaplí...jenže je domítli oddat...
Click to view full size image
a tak šli ke konkurenci...
Click to view full size image
ale Saře zazvonil telefon.Volal ji Grissom, že okamžitě musí k naléhavému případu...
Click to view full size image
"Co je to za extra úkol?"zeptala se ho.
"Musíš nám pomoct určit značku..."
Click to view full size image
A tak se Sara nahne nad kanálem...
Click to view full size image
"Zřejmě nějakej levnej šumt..."žačne, když si všimne...
Click to view full size image
...že tady někomu chybí stejná bota...
Požádá Grega, aby ji zabalil do sáčku na důkazy...
Click to view full size image
...a zajde za majitelkou...
Click to view full size image
"Sofio, proč ti chybí jedna bota?"
Click to view full size image
"ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!"
Patří ji to, můře............:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:D

Avatary z dílů :)

24. března 2007 v 14:05 | Sara |  Avatary
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Image Preview
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image¨
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image
Go to fullsize image

Avatary se Sarou a Cath

24. března 2007 v 14:04 | Sara |  Avatary
_______________________drunkenweasel [userpic]
______drunkenweasel [userpic]
_______________________drunkenweasel [userpic]
______drunkenweasel [userpic]
_______________________Immi [userpic]
______The girl with kaleidoscope eyes [userpic]
________________________
_______drunkenweasel [userpic]
________________________Immi [userpic]
_______drunkenweasel [userpic]
_________________________popsixx [userpic]
_______Immi [userpic]
_________________________Mrs. Duchovny [userpic]
_______Rykoe [userpic]

Sara a Nick :)

24. března 2007 v 14:02 | Sara |  Fotogalerie

Grissom a Sara --- úpa súpa :D

24. března 2007 v 13:52 | Sara |  Gil a Sara
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Photobucket - Video and Image Hosting
;;;;;;;;;;;;;;;;Photobucket - Video and Image Hosting
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Photobucket - Video and Image Hosting
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Photobucket - Video and Image Hosting
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Animace :)

24. března 2007 v 13:51 | Sara
................malý Grissom :D:D:D
...............malá Sara :D:D:D

Fotky u dílů na TV NOVA

24. března 2007 v 13:46 | Sara |  Fotogalerie

Koláč sledovanosti :D

24. března 2007 v 13:42 | Sara

Prosím, hlásněte pro mě

24. března 2007 v 13:37 | Sara |  Já a můj blog
http://smedvidek.blog.cz rubrika soutěž a Sara............díky moc :)


Navždy spolu

24. března 2007 v 13:35 | Sara |  Povídky
Byl večer-spíš noc a kriminalisté seděli v laboratoři a lámali si hlavu nad složitým případem. Najednou se jim objevila mrtvola, neznali jméno, bydliště...nic. Věděli jen příčinu smrti-utonutí. Našli ho na Sahara Avanue, kde ho mohli zabít jen na jednom místě-v bazénu v Sahaře. I když si Sara s Grissomem promluvili s ředitelem, nic nezjistili. Voda v plicích sice podle coronera byla chlorovaná, ale jak zjistit, jestli byla odtud? Sara se majitele vyptávala na bližší informace o možném místě činu, protože k ní měl blíž než ke Gilovi-není se čemu divit.
A tak seděli kolem jednoho stolu, popíjeli caffe a přemýšleli, jak mají řešit případ, když ani neví, kdo je oběť. Někdo by řekl, že jim to v hledání vraha nemá bránit, ale co když nezemřel ve Vegas? Kriminalisty to napadlo, ale hlavně neměli jak najít motiv, což je v řešení případů důležité. Neměli ani jeho auto, takže je zde možnost, že sem nepřijel sám, nebo už přijel mrtvý. Navíc zemřel před necelými čtyřiceti hodinami, což se na něm trochu projevilo. Že by si ho nikdo za tak dlouhou dobu nevšiml? To zavrhli hned. Tělo podezřele zapáchalo a začalo se rozkládat, což bylo na dobu úmrtí až moc brzy. Nick a Catherine prohledávali jeho oblečení a zjistili, že ležel v kanále, nebo tak někde. Což urychlilo jeho rozklad a pak ho pohodili na frekventované ulici.
"Co máme?"zeptal se Greg. Vypadal ospale a znuděně, nebo mu, stejně jako Saře, vadilo, že nevěděli o co jde. Vědci to nemají rádi.
"Nic."řekla Sara mimoděk. Točila se na židli a psala si vzkazy s Nickem, který ji zrovna zastavil, aby ji předal odpověď. Grissom celou tuhle situaci pozoroval se zaujetím, jako nějaký jeho experiment. Cath tou dobou byla venku-musela zajet pro Lindsey, která utekla z domovu. Pořád s ní měla problémy, už od smrti jejího otce. Vešla zpátky, posadila se vedle Warricka, který na ni celou dobu koukal přes sklo. Usmáli se na sebe, cěhož si všimnul jen Greg, protože ostatní měli jinou zábavu. Sofia, která si zřejmě začala připadat odstrčená-po právu, takže se s ním pokusila bavit. Bohužel nebyla na úrovni Grega, takže to po chvíli vzdala. Zrovna, když Sara dávala Nickovi odpověď, vešel Brass.
"Jak na střední?!"zasmál se "Nic, náš neznámý zákazník není státním zaměstnancem."
"Takže nedostane kompletní služby."řekl Greg a Sara sebou najednou trhla a zastavila se na židli.
Zvedla se a odešla. Všichni se na ni překvapeně podívali, že je moc aktivní na tuto pasivní situaci. Po chvíli se vrátila. Něco našvaně šeptala, sedla si a nikomu nic neřekla.
"Saro..."řekl Nick.
"Leze mi to na nervy."vybouchla..."Pořád s náma jednaj, jako že nám nemůžou nic říct, protože jsme zaostalci, nebo co!"
Nikdo nechápal, o čem Sara mluví a Nick se na ni zatvářil tak nechápavým dojmem, že jim to vysvětlila.
"Volala jsem na oddělení státních vojenských a policejních složek."
"Počkej, ale to je..."
"Jo, FBI, CIA a armáda...letectvo...pozemní síly a námořnictvo."
"Snad si nemyslíš, že by mohl být u tajný policie."podivil se Greg, který konečně vypadal probuzeně.
"No, státní zaměstanec to není, pohřešovaný taky ne, na bezďáka měl moc pěkný a drahý kvádro. Jediný, co jsme nevyzkoušeli..."
V tu chvíli vešel dovnitř Eckli, vypadal naštvaně a jeho pohled se ubíral k Saře.
"Můžete mi to vysvětlit?!"
"Ano."řekla úplně v klidu "Chtěla jsem mluvit s majorem Sovenem, ale odmítli mě s ním spojit."
"A kdo vám dovolil s ním mluvit?!"
"No, znám ho od bratra."
"Každopádně to bylo k něčemu. Poslali nám výsledky hledání. Ten váš mrtvý se jmenuje Gordon Heili a pracoval u námořnictva."
Všichni se po sobě podívali-tenhle fakt znamenal zpomalení vyšetřování a opatrný a šetrný postup. Nebo-li přesně to, co kriminalisté nesnášeli.
"Pracoval na stanici v Denveru a naposledy byl viděn v Cheyenne. Kam taky musíte jet...."
Veškeré pohledy se upíraly ke Grissomovi.
"...všichni."
"Co?Všichni?"vyvalila oči Cath a nebyla jediná.
"Ano, všichni, Catherine."
"Ale...kdo zůstane tady?!"zeptala se Sara, s nadějí v hlase, že nepojede Sofia.
"Z New Yorku a Miami nám pošlou výpomoc, než se vrátíte, Sidleová!"
A tak se z náhodně nalezené oběti stal špičkový pilot vojenského námořnictva z malého města na severu USA, kde budou kriminalisté potřebovat víc, než jen lehkou bundu na ráno.
Na letišti se sešli za tři hodiny. Sara přijela jedním autem s Gregem a hned u vchodu se k nim přidal i Nick. Grissom už na ně čekal. Catherine dorazila o deset minut později a Sofia se i s obřím kufrem přiběhla na poslední chvíli. Sara protočila oči hned co zaregistrovala jí i její obří zavazadlo. Když konečně o hodinu později seděli v letadle, vrah si v klidu kráčel budovou základny v Denveru. Taky si udělal malý výlet-přesněji, dva malé výlety...
Sara seděla vedle Grega u okna, za nimi Nick-taky u okna- a Warrick. Sara si zase posílala vzkazy s Nickem. Grissom seděl s Catherine za kriminalisty a jako poslední Sofia vedle cizího člověka. Grissom si četli knihu entomoligie a snažil se ignorovat občasné výbuchy smíchu, když si Nick, nebo spíš Sara, přečetli odpověď od toho druhého.
Po několika hodinách letu, málo spánku a hlavně příšerné stravě, když Saře dali Nickův steak, konečně vystoupili na letišti v Denveru, kde na ně čekal nadřízený oběti.
"Dobrý den, jmenuje se Colin Abott, jsem z letectva USA. Vy jste Gil Grissom?CSI,že?"
"Ano."
"A tohle jsou vaši lidé?"
Grissom přikývl "Tohle je Carherine Willowsová. Greg Sanders. Warrick Brown. Nick Stokes. A tohle je Sara Sidleová."Kriminalistka přikývla.
"My se známe, že?"
"C-cože?"
"No ano, už jsme se přece někde vyděli...kde to jen bylo...jistě-na té letecké přehlídce. V Quanticu."
"No...ano. Vedl jste přednášku o výkonostních motorech F-14, že?"
"Ano, máte dobrou paměť."
"Díky, na tak vynikající výklady se nezapomíná."
"A co se vám líbilo nejvíc?"
"Asi zbraňové vybavení a úhel šípu křidel."
"Dobrý vkus, nebudu vás zdržovat od práce, slečno Sidleová. Kdyby jste cokoli potřebovali, víte kde mě hledat. Poručík vám ukáže váš pokoj."
V tu chvíli by asi nikoho nenapadlo, že to váš pokoj mysleli doslovně. Měli totiž jeden dohromady, navíc tam bylo několik dvě manželské postele.
Grissom, Nick a Sofia si lehli na jednolůžka, Sara s Gregem na jednu postel a Cath s Warrickem na druhou postel pro dva. Než začnou vraždu vyšetřovat a rozjedou se do Cheyenne, trochu se vyspí-odpočaté oči toho vidí víc a na další cestu-po pravdě řečeno, neměli náladu.
A tak seděli ve vojenském autě až o pět hodin později. Když konečně dojeli do Cheyenne, kde oběť bydlela, dozvěděli se, že měl ženu a dceru. Catherine si s nimi promluvila, Grissom prohledával jeho pracovnu spolu se Sarou, která si vzala na starosti počítač a Warrick s Nickem prohledávali zbytek domu a odpadky na zahradě. Sofia přihlížela výslechu.
"Tak co, našli jste něco?"zeptal se Grissom ostatních po třech hodinách práce.
"Ne."shodovaly se jejich odpovědi.
"Já sem něco našla."vzala si slovo Sara. Ještě pořád seděla u počítače a na něco zaujatě koukala.
"Co je to?"zeptal se Nick.
"Plány nového stíhacího letounu.Ale jsou zkopírované od kopírovače."
"Cože?"
"No, je to kopie kopie, někdo to ukradl a on na to přišel. To je motiv, ne?"
"To jo. Co by za to pachateli hrozilo?"
"Tak vyhození z armády, a šel by bručet na hezkejch pár let. Tohle se trestá jako vlastizrada."
"Páni."vydechl Warrick."Za plány letadla."
"Letadla?"Sara působyla dotčeně "Tohle by mohlo bránit vzdušný prostor USA hravě. Za F-14 se už hledá náhrada a kdyby někdo dostal plány těch letounů, přišly by o velkou výhodu. Byly by víc zranitelné-snadnější cíl."
"Dobře."ukončil to Grissom "Saro, dá se přijít na to, odkud to zkopíroval?"
"Na to je expert Archi, ale pokusim se z toho něco dostat. Mohlo by to jít, jestli najdu disk, kam to stáhnul dřív než na počítač. Měl flashku?"obrátila se na jeho manželku.
"Ano. Ale někam ji schoval. Než odjel."
"Pánové a dámo, asi se zase dáme do hledání. Jestli jste ji cestou nepotkali" Tak prohledávali celý dům znovu. Za dvě a půl hodiny ji Greg našel v zahradním domě.
"Dobrý úkryt."konstatoval.
Sara se vrátila na pokoj, aby dostala veškeré možné informace z flashky a notebooku. Ostatní jeli na základnu, aby si o něm promluvili a vzali si jeho složku
Catherine s Grissomem a Sofii jeli vyzvednout složku vojáka. Byla podezřele tenká.
"Proč je tak úzká?"zeptal se.
"Nemůžeme vám dát údaje o jiných vojácích."
"Zemřel jeden z vašich lidí."řekla Catherine udiveně.
"Ale další žijí. Pochopte, je mi ho líto a jeho rodiny, ale pravidla jsou pravidla."
"Jak se máme dozvědět, jestli s někým neměl spory?"
"Zkusit se zeptat."
Což jim nepomohlo, protože s nimi nikdo nemluvil. Doufali, že Sara něco z počítače dostane. Pak by mohl být velící výřečnější, kdyby měli podezřelého. Aspoň v to Grissom doufal.
Když přišli k nim na pokoj, Sara seděla na posteli v šedivých teplákách, modréh tričku s nápisek Las Vegas Stars a byla zabraná do práce, ani neodpověděla na Grissomův a Gregův pozdrav. Bylo deset v noci a ostatní byli venku v jednom z městských barů.
"Saro!"
Kriminalistka sebou trochu trhla, konečně je naplno poslouchala.
"Našla si něco?"
"Zatim ne, ale...pane bože..."
"Co je?"
"To co se dalo čekat. Je to někdo z levého křídla budovy a tam jsou..."začala se přehrabovat v papírech, které ležely vedle ní. "bezva...kanceláře. Takže dohromady...devadesát počítačů a ze všech se mohlo stahovat."
"Málo podezřelých." prohodil Greg. Sara jenom seděla a koukala do notebooku.
"Proč vlastně nejseš s ostatními v baru?Nick tě nepozval?"
"Ale jo, pozval, ale já sem to musela udělat. Po každejch třiceti minutách se mi to zahltí."
"Tak pojď, jdu tam taky."
"Díky Gregu, ale já tady zůstanu, musim to dodělat."
Když Sanders odešel, Sara ještě chvíli koukala do počítače a pak se otočila na Grissoma. Díval se na ni svým zvlášť pronikavým pohledem.
"Co je?"zeptala se.
"Jenom toho víš nějak moc o těch letounech."
"A to ti vadí?"
"Ne, ale nezmínila si se."
"Nejsem expert."'
"Mě to tak přišlo."
"A...každý má svého koníčka."
"Neviděl jsem to u tebe v knihovně."
"To bych tam měla mít velkej bilbord F-14 ZDE, nebo co?"
"To nikdo netvrdí, Saro.'"
"Ne?!Tak to pak nevim, co tu řešíš, Gile. Už sem Ecklimu řekla, že toho chlapa zná bratr a to se od toho mám úplně distancovat? Nebo ti hlásit, o co se zajímám? Já tě vážně nechápu, Gile!"
"To jsem neřekl, ale..."
"Mám toho moc, tak mě prosím tě nech pracovat!O téhle mé činnosti víš, tak by to neměl být problém!" Vzala si notebbok, mobil a práskla za sebou dveřma. Grissom udělal něco, co by ho před pár měsíci ani nenapadlo. Nejdřív se ji pokusil zastavit, protože se vyřítila jen v tričku a v Cheyenne není nejtepleji a potom, když se bez úspěchu vrátil zase zpátky dovnitř, nakopl dveře. Jeho reakce k němu neseděla-jindy naprosto vyrovnaný Gil Grissom, na kterém zachytit známky lidkosti byl téměř zázrak.Teď přímo překypoval pocity
Když se o hodinu později Sara vrátila, ostatní na pokoji ještě nebyli-vlastně nikdo na pokoji nebyl. Ani Grissom. Napadlo ji, že to možná přehnala, že moc vybouchla, ale našla co chtěla. Počítač, ze kterého se stahovaly programy k novým letounům. Neměla náladu, vlastně ani sílu jít za nimi. Lehla si na postel a o pár vteřin později zabořila obličej do polštáře. 'Co sem to zase udělala za blbost!' říkala si. Vstala, opláchla si obličej a šla za nimi. Musela jim to říct, šlo o vyřešení vraždy a jestli pachatel chytil podezření...
"Cath, můžu s tebou mluvit?"zeptala se trochu mdlým hlasem.
"Jasně, ale...stalo se něco, Saro?"
"Ne, nic. Našla jsem ten počítač. Patří nejakému Jimmymu Johnesovi."
"Aha. Fajn. Spojím se s někým s oddělení vražd a Grissomem...Á Grissome, jdeš akorát včas." Kriminalista k nim mířil svižnější chůzí.
"No nic. Já půjdu, jo? Musim ještě něco zdokumentovat na tom počítači." řekla Sara a odešla. Ostatní se vydali za Johnesem domů, tam jim ovšem nikdo neotvíral, protože Jimmy byl o pár bloků dál...
Sara odemkla dveře, položila klíče hned vedle. Pak rozsvítila. Její notebook ležel otevřený na stole, i když ho nechala zaklapnutý na posteli. Snažila se působyt dojmem, že to přehlídla, tušila, že dotyčný tam ještě bude, protože notebook byl zapnutý. Všimla si blogu, který ležel vedle její ruky. Sáhla pro něj, aby si myslel, že si něco zapomněla. Vzala to, už odcházela, když ji zatáhl za vlasy zpátky. 'Sakra!' napadlo ji. Pustila blog na zem na chodbě.Jimmy Johnes byl vysoký a statný muž, jak se na vojáka patří. Proti tomu neměla šanci. Neměl zbraň, nic, ale to Sara taky ne, jenže oproti němu byla o polovinu menší.
"Drž hubu!"řekl jí.
"Řvu snad."
Vypadal, že ho vyvedl Sařin postoj z míry. Ta zůstala stát naproti němu a doufala, že si nevšimne, jak se klepe.
"Mám radu. Moji kolegové sem asi přijdou, když tady spí."
"Dík za radu, ale ty už asi jdou po mě."a pohodil hlavou k notebooku.
"Všech pět?To si věříte."
Najednou uslyšela jak se blíží tři mužské hlasy.
"To je Warrick. Asi víte, kdo to je, že?"
"Poď!"
Vytáhnul ji ven na balkón, kterým se po schodech sešlo na terasu. Když s ní nasedl do auta, z druhé strany parkoviště viděla, jak přirazilo auto, ze kterého vylezl Nick, Greg a Gil. Nastartoval tak prudce, že si toho všichni všimli. Grissom si všimnul něčeho jiného-že tam sedí Sara. Dali to vědět armádním vozům, které postavili pár set metrů odtud záterasy. Johnes vypadal celkem klidně. Sara do něj celou cestu něco hučela, byl z toho tak na nervyx, že několik metrů před zátarasama zastavil sám od sebe, jenom, aby na ni mohl zařvat, aby zmlkla. Vojáci využili chvíle. Namířili na něj zbraně, takže neměl šanci. Po dvaceti minutách, kdy tvrdnul v autě, se rozhodl, že vojáci se n evzdávají. Zacouval, málem přejel dva vojáky a jel dozadu. Jenže kriminalisté jeli za ním, takže by se srazili, ve chvíli, kdy zařadil spátečku. Sara zařvala "Pozor!" Johnes trhl volantem a strhl celé auto do postraního příkopu, kde od nedávné vychřice zůstaly kmeny. Do jednoho prudce narazili. Oba dva se praštili do hlavy a ztratili vědomí...
...Rozdílmé bylo probuzení-zatímco se Sara probrala v nemocnici, Jimmy v policejní náhražce...
"Saro, mrzí mě, jak..."začal Grissom.
"Ne, Gile, to mě mrzí jak jsem se chovala. Promiň."
"Navždy spolu..."
Přijít jejich kolegové o chvíli dřiv, viděli by je se líbat...
Las Vegas není zrovna městem míru, ale je městem, které si vydobylo svou existenci takřka z ničeho...
Doufám, že se to dalo číst :D a nepřipadalo vám to úplně trhlý :D díky za pozornost a další bude co nevidět...


Chcete reklamy na blogu??

15. března 2007 v 12:25 | Sara |  Já a můj blog
Mě se to nelíbí a vážně ji na svym blogu nechci!!!
Uznávám, že je dobře, že je máme zadarmo-měli by ovšem dávat reklamy na konec stránky, ne na začátek!!!

Hustá fotka :D

15. března 2007 v 10:30 | Sara |  Jorja Fox

Sara Sidle :D

15. března 2007 v 10:25 | Sara |  Sara Sidle

Noční můry

14. března 2007 v 20:02 | Sara |  Povídky
Bylo krátce po svítání a i proti vůli města, rozruch na ulicích začínal slábnout. V blocích rodiných domů a jejich okolí už jen startování motorů rozhýřil klid, který si pracující rodiny zasloužili. Tuhle noc ale nebyl hluk z velkoměsta jediné, co ho hýřilo-vlastně, už několik nocí po sobě. Na Lake Avanue, v domě, u kterého stála dvě velká černá auta se znakem metropolitní policie, měl někdo neklidný spánek. Sara Sidleová se už několik nocí po sobě probouzela ze zaslouženého spánku po dlouhých směnách, kvůli nočním můrám z jejího dětství. A ty samé noci ji pravidelně uklidňoval Gil Grissom, kterému stále ještě v šoku uléhala na rameno. Kdyby měl někdo počítat, kolikrát se tahle situace opakovala, číslo by ho překvapilo. Ani Grissom to nevěděl a bylo mu to jedno. Byl tady pro ni a svým způsobem byl rád, že ji může pomoc. A tak po půl hodině utěšování nakonec znovu Sara usnula a on ji pozoroval, jak spí. Bylo to tak každou noc-poslední dobou.Ale mladá kriminalistka nebyla jediná, koho trápily noční můry.
O dva kilometry dál se v jednom las vegaském bytě potýkal mladý muž s mnohem horšíma, spojenýma se zločinem, který spáchal, ale o něm neměli kriminalisté ani ponětí. Zatím. Mladíkovi se podařilo na chvíli usnout, což se dalo považovat za zázrak, protože v další místnosti ležela mrtvola-zavražděná žena i s dítětem. Sousedi si už začali stěžovat na hluk a zápach-těla tam ležela už několikátý den. Muže to ovšem nezatěžovalo, hlavně proto, že byl sjetý. A tak ho překvapilo, když se tohohle večera ozvalo...
"Las Vegaská policie!Otevřete!"
Muž sebou trhl, vyskočil a uvědomil si, co mu leží ve vedlejším pokoji.
"KRIMINÁLKA!"ozval se hlas kriminalistky Sidleová-noční směna už byla v práci.
Docoural se ke dveřím a otevřel-nenapadlo ho utéct.
"Co chcete?!"zeptal se jich.
"Jste Joe Gower?!"zeptala se ho.
"Jo, ale striptérku sem si neobjednal."
To bylo mířeno na Saru. Grissoma to vyvedlo z míry a dal to najevo.
"Jsme z kriminálky!Být vámi bych si podobné hlášky nechal!"Jimm Brass na něj vyvaleně koukal a Sara na tom nebyla o moc líp. I přesto se pro sebe usmála. "Byla na vás podána stížnost."
"A co má bejt?"
"Rádi bychom se u vás v bytě porozhlédly a máme povolení k prohlídce."
V tu chvíli muž o kousek víc pootevřel dveře a trojice ucítila pronikavý zápach, který jim byl nepříjemně povědomí.
"Máte povolení k prohlídce?"
"Tohle,"řekl Brass, tím myslel ten zápach "bude jako povolení stačit." a s dvojicí kriminalistů vešel dovnitř. On šel spíš jako autorita, protože ohledávat to začali až kriminalisté. Sara držela v ruce svůj teréní stříbrný kufřík a všichni měli latexové rukavice. Otevřela dveře do jednoho z pokojů a pocítila jak se ji zvedl žaludek-poslední dobou se jí to stávalo často. Trochu odvrátila hlavu.
"Gile!Jimme!"zavolala je. Oba muži tam dorazili a uviděli to samé co ona-lidskou ruku,zabalenou ve starém zaprášeném koberci a spousta krve na podlaze. Brass nasadil muži pouta a odvedl ho do policejního auta. Kriminalisté přešli ke koberci. Pomalu ho rozbalili a vypadla z něj dvě těla. Žena, mohlo ji být tak dvacet a asi šestnácti letá dívka. Obě byly ubodány a šaty měly celé nasákle jejich krví. Sarě probleskla hlavou vzpomínka, stejný pohled na postaršího muže a opět se ji udělalo zle.
"Dojdu do auta pro foťák."řekla Grissomovi mdlým hlasem a byla celá bílá. Ze dveří se spíš vyřítila, než vyšla a málem narazila do Brasse. Grissom vyšel za ní a ve dveřích jen řekl Jimmovi, aby zavolal pro coronera, že si musí ještě něco přinést. Venku uviděl Saru, jak zvrací do pitlíku z auta. Dorazil k ní a položil ji ruku na rameno, trochu sebou cukla.
"Sarinko, jestli chceš, tak jeď do laboratoře, zavolám Catherine. Nebo si vem volno."
"Nemůžu zdrhat vždycky, když uvidim pobodanou mrtvolu."s těmi slovy hodila pytlík do sousední popelnice "A krom toho, Cath je s Lindsey doma, pamatuješ?"
Kriminalista jen přikývl a sledoval ji, jak zachází spátky do domu. Foťák tam zapomněkla, tak ho přinesl za ni. Zajišťování místa činu jim trvalo ještě půl hodiny-museli zajistit důkazy, i když vraha už našli. Nebylo to moc jednoduché?!
"Tak co?"zeptala se Sara Gila a Jimma, kteří vyslíchali pachatele.
"Vraždu té dívenky přiznat nechce."řekl Grissom, už trochu unaveně.
"Tak na chvíli připusťme, že má pravdu."řekla.
"Co?"vyvalil na ni capitán oči.
"Tu dívku zabila jiná čepel, než její matku-podle testů DNA. A ta se v domě nenašla. Ani ji neodpovídala poranění na jeho rukou."
"Proč by ale někdo zabil to dítě?!"podivil se Brass.
"Tak na tom teď pracujeme."odpověděl jednoduše Grissom.
Netrvalo dlouho a celý tým, krom Cath, seděl kolem jednoho stolu.
"Co víme o tom noži?"zeptal se Warrick. Odpověděl mu Greg.
"Lovecký nůž, dvacet centimetrů dlouhý, pět centimetrů široký, na konci do špičky a rozšiřuje se."
"Nůž vyšší cenové kategorie, atipický tvar, nebude těžké ho vystopovat. "konstatovala Sidleová.
"Dobře. Gregu, ty se informuj na tenhle nůž, Nicku, projdi okolí a pokus se ho najít, Warricku, zjisti něco o té rodině."
"A já?"zeptala se Sara Grissoma.
"Ty se mnou pojedeš do její školy."
Zvedli se a každý se rozjel jiným směrem. Neměli teď jiný případ, jinak by musel Gil někoho odvolat. O chvíli později už oba seděli v ředitelně školy a čekali na ředitelku.
"Co byste nám řekla o Katie Steawonové?"zeptala se ji kriminalistka.
"Byla uzavřená, ale velice nadaná. Ovšem, podmínky ve kterých žila moc dobré nebyly. Víc toho o ni nevím. Domluvila jsem vám schůzku s výchovným poradcem. Měl s ní sezení poměrně často, kvůli rodině, aspoň tak to stojí v její složce."
"S kým si nejvíc rozumněla?"
"S její spolužačkou, sedí s ní v lavici, s Lindsey Willowsovou."
Oba kriminalisté se po sobě podívali.
"Děkujeme. Nashledanou."
"Nashledanou. Je to velice smutná záležitost."
Oba vyšli ven na chodbu-byly prázdné, před pár minutama začalo vyučování.
"Z toho nebude Cath nadšená." řekla Sara.
"Z čeho?"
"Z toho, če zase budu vyslí..."zarazila se, protože viděla na konci chodby stejnou dívenku, o které byla řeč-Lindsey. Lehce loktem strčila do Gila, který si ji taky všimnul. Zatím s ní ale mluvit nemohli-nebo spíš nechtěli, protože tady nebyla Catherine. Věděli, že u toho bude chtít být. A tak zamířili k poradci, aby se o dívence dozvěděli víc.
"Byla tichá a moc si nerozumněla s žáky z vyšších společenských vrstev. Smáli se jí, protože na tom její rodina nebyla finančně nejlépe."
"Všiml jste si, že by byla týrána?"
"No, nějaké šrámy měla..."
"A to jste to nehlásil?!"Sara vypadala v šoku.
"Hlásil, ale sociální pracovníci nebyli sto určit, jestli byla týrána, nebo ne. Byly to šrámy, které si mohla sama způsobyt během her."
"Bavil jste se o tom s jejími kamarády?"
"Ne, rodiče si to nepřáli a její nejlepší kamarádka mi řekla, že občas upadne, jako každý, ale ne tak často, byla jediná, s kým jsem o tom mluvil, ale to sociálním pracovníkům nestačilo. Navíc, její matka byla moc slabá na to, aby ji mohla takhle ublížit."
"A...otec?!"Saře se začínal třást hlas.
"Ne, pro Petera byla Katie vším. On chodil na třídní schůzky a staral se o ni."
A tak když kriminalisté odcházeli, nevěděli nic, co by jim mohlo pomoct.
"Měla na rukou její matka šrámy?"zeptal se Grissom Sary, která mluvila s Robbinsem.
"Myslíš, že by ji upodala ona?Ne, neměla."
"Musíme si promluvit s Lindsey, že?"
"Ano. Zavoláš Cath?"
"Zavolám, ale Lindsey vyslechneš ty."
"Proč s ní zase chcete mluvit?!"rozčilovala se Catherine na velitelství, když tam i s dcerou dorazila.
"Catherine, její nejlepší kamarádka byla zavražděná, musíme si s ní promluvit, abychom se dozvěděli, kdo ji mohl zabít."vysvětloval ji to Grissom, Sara stála stranou.
"Fajn, ale chci být u toho!"
"Samozřejmě." popošel směrem k Saře a Catherine na to šla dceru připravit. "Můžeš si s ní promluvit, ale Catherine bude u toho."
"Jasně, ale co když...s ní nebudu moct dost mluvit?!"
"Dělej jako myslíš, musíme se od ni dozvědět co nejvíc, nic víc nemáme. Ale šetrně."
Kriminalistka přikývla a vešla za kolegyní. Lindsey ji znala, nejen od výslechu v souvislosti s vraždou jejího otce, ale i jako kamarádku její matky. Několikrát už Sara byla u Catherine doma, nebo Lindsey u nich v práci, i když tam, jak by řekl Eckli, neměla co dělat.
"Ahoj Lindsey, my už se známe."dívka pokývala hlavou. Sara se podívala na Willowsovou, místo otázky, jestli ji to už řekla, Cath přikývla.
"Je mi moc líto, co se stalo tvé kamarádce. Povíš mi o ni něco?"
"Co chceš vědět přesně?"
"Zajímalo by mě, jestli ji někdo týral."
"Saro..."začala Cath.
"Mami, prosím, mohla bys jít na chvíli ven?" a tak se kriminalistka zvedla, vrhla po kolegyni naštvaný pohled a práskla dveřma.
"Podle mě jo. Nikdy mi to neřekla přesně, ale byla hodně potlučená a to si nemohla udělat sama."do očí jí začaly stoupat slzy.
"Je mi to vážně moc líto."
"Já vím."
"A kdo ji mlátil?"cítila, jak se ji vracej vzpomínky na hádky rodičů, facky a trochu přivřela oči. Potřásla hlavou, aby ty myšlenky zahnala.
"Já nevím, jen jsem jednou viděla, jak ji nějakej chlap tahal před školou a dal ji facku."
"Dokázala bys sestavit jeho portrét?"
"Jo, ale mám ještě něco lepšího."vytáhla telefon, chvíli na něm něco hledala a potom ho podala Saře. "Vyfotila jsem ho, když na ni jednou čekal před školou."
"Díky, pomohla si nám. Nevíš, kdo by to mohl být?"
"Ne, jen jsem jednou slyšela něco o ´sešívačce´nic víc."
"´Sešívačce?´"
"Jo."

"Tak co, našel si ten nůž?" zeptala se Sara Nicka, když na něj narazila v laboratoři.
"Nebudeš tomu věřit, ale jo. Našel."
"Fakt?"Sara na něj vyvalila oči. "Kde?Řek si to Gilovi?"
"Zatim jsem ho nepotkal."
"Toho nepotkáš, toho musíš hledat. A kde byl?"
"V kanále deset bloků od domu."
"Si se dostal daleko. Jak si ho našel?"
"Byl ucpaný kanál a chystali se ho pročistit a mě napadlo, že to zkusim. A našel jsem ho tam i s krví na čepeli. Vzorkek jsem poslal Gregovi."
"To je děs."do místnosti přišel Warrick. Svalil se na židli a vypadal hodně vyčerpaně. "To je rodina. Samé stížnosti-na tu ženu. On to za ni prej vždycky všude žehlil."
"Tak jak to, že jsme ho našli sjetýho?"zeptal se Nick.
"Saro..."začal kriminalita.
"Blázni donutí k šíleným věcem i normální lidi."nebo-li to, co říkávala Warrickova babička a on jí to nevěřil.
"Tak co víme?!"do místnosti vešel Gil plný elánu a za ním Greg.
"No, náš chycený vrah byl solidní až doteď, Katie otravoval nějaký muž, který ji i jednou dal facku. Jeho fotku už jsem dala detektivům. A Nick našel vražednou zbraň."
"A já mám to DNA, nebo spíš ty vzorky DNA."
"Je jich víc?"
"Jo. Jeden patří oběti a druhý je neznámý muž."
Po další hodině, nic moc nestrávené, se u nich objevil Brass.
"Že nevíte, koho jsem našel?"
Ve vyslíchací místnosti seděl muž z fotografie z mobilu Lindsey.
"Vim, jak jste mě našli. Od tý blondýny, co?"
"Kde jste přišel k těm šrámům na rukou?"
"Bude ji škoda."
"COŽE?"Sara sebou trhla.
"No jo, bude ji škoda."
Všichni to pochopili a dali ho odvést-Sara okamžitě volala Cath a ostatní stáli kolem ní.
"Cath?Kde je Lindsey?!"
................................................................................
"Ne, jen. Radši sem přijeď."
"Tak co?"
"Lindsey nepřišla domů a ve škole neni. Ten magor ji fakt unes."
"Co budem dělat a co Cath?"
"Je vyplašená, ale ještě neví o..."pohodila hlavou směrem k vyslíchačce, kde byl vrah-a teď i únosce.
O pár minut později ji vysvětlovali, jak na tom jsou-jak na tom je její dcera. Catherine, jak se dalo očekávat, řekla, nebo spíš vykřičela, že kdyby s ní nechtěli mluvit, nestalo by se to. Sara nevěděla, jestli si to opravdu myslí, nebo to jen říká, protože je na ně naštvaná. Zůstala sedět v laboratoři z hrnkem caffe a ostatní u Grissoma v kanceláři probírali, co dál.
"Lindsey mi řekla, že na Katie řval něco o sešívačkách a..."
"Co je?!"
"Gile, mohla bych s tebou mluvit?"
A tak ostatní vyšli ven.
"Co se děje?"
"No, pamatuju se, že..."z hluboka se nadechla, jako by si dodávala odvahy."otec mi jednou řek, že...jestli nepřestanu otravovat, tak mě pošle za sešívačkou...je to člověk, co dělá špinavou práci, když na to neměj sami odvahu."
Grissom věděl, co mu chtěla říct, chvíli ji držel za ruku.
"Jak ho ale najdeme.
"Tady to je Karl Owerik."
"Ale jak to víš?"
"Jimmovi lidé ho sebrali před domem 20 na Solidarian Street. Tak jsem se tam jela podívat a tohle viselo na dveřích."ukázala mu fotku sečívačky, za kterou byla hlava ďábla. "A tohle...no..."ukázala mu starou fotku, kterou vytáhla z kapsy. Věděl, co tim myslela a odkud ta fotka je. Políbil ji na tvář a odešel. Za pár minut už všichni v doprovodu Brasse a jeho lidí seděli a jeli směrem k domu 20. Jela s nimi i Catherine, která ovšem musela zůstat venku, protože nebyla ve službě, případ neřešila a v této situaci byla civilistou.
Policisté rozrazili dveře a za nimi vešli i kriminalisté. Sara otevřela dveře další místnosti, kde na židli seděla svázaná dcera její nejlepší kamarádky. Rozběhla se k ní, rozvázala ji, vyndala ji roubik a potom si sundala latexové rukavice.
"Gregu!"zavolala a tak se mladý kriminalista rozeběhl k nim. Pomohli ji ven, kde už na ni čekala její matka. Byl to hezký pohled. Catherine ještě stékaly slzy po tvářích.
Překazil to až řev Owerika, kterého policisté táhli ven. Pokusil se o útěk, ale marně a tak po chvíli seděl v policejním autě, které odjelo na stanici, kde si počká až do vznesení obvinění.
"Budete obviněn z vraždy, ublížení na zdraví a únosu."řekla Sara vrahovi Katie.
"Křeslo, aspoň to bylo zajímavý."
Kriminalistka na něj jen koukala.
Pachatel se předklonil a zeptal se jí "Kdo vzal k sešívačce vás?"
"Menší prase než ste vy!" a odešla.
Trvá dlouho, než se člověk smíří s tím, co zlého prožije a naučí se s tím žít. A někomu se to možná nepodaří nikdy. Ale pak přijde něco, co to změní, člověk, co nám pomůže, situace, která nás tomu naučí a my opět můžeme zavřít oči a večer zase klidně spát a už nás netrápí noční můry.
Snad se to dalo číst. Dalo zabrat, než jsem to konečně dolouskala, protože se mi závěr třikrát smazal. A měli byste vědět, že vaše webmasterka má něco s krkem a skoro nemůže otočit hlavou...
Doufám, že se vám to líbilo
Sara :D

Na předávání cen

14. března 2007 v 16:01 | Sara |  Sara Sidle
The 2005 People´s Choice Awards
2005 SAG Awards-Backstage
2005 SAG Awards - Red Carpet

Z natáčení

14. března 2007 v 15:55 | Sara |  Herci