Odkud se ozývá...

8. dubna 2007 v 13:18 | Sara |  Povídky
Las Vegas ožilo v bouřlivou noc. Ne že by tomu jindy bylo jinak, ale dnes pořádal slavný, nebo spíš majetný majitel casin po celém městě, Sam Brown, akci roku, i když je teprve na začátku. Z nějakého nepochopitelného důvodu pozval i Gila Grissoma. Kriminalistovi bylo jasné, že z dobré vůle to neudělal. Pozvánka ráno ležela před jeho vchodem a čirou náhodou, jak jinak u Sama Browna, na ní bylo i Sařino jméno. Jenže to ani jeden nevěděl, že stejná pozvánka leží na velitelství a že vedení, protože jde o boháče, bude chtít, aby tam povinně jeli. Samozřejmě že se to Grissomovi příčilo, už jen proto, že jsou to kriminalisté a ne cvičené opice co mají dělat ostrahu ve státních službách. Jenže, i přes jeho protesty, museli další odpoledne všichni naklusat ve společenském oděvu. Což se asi nejvíc příčilo Saře, protože nikdy, nebo skoro nikdy, nenosila boty na podpadku, které byly ovšem nutnou součástí. Grissom měl na sobě černý oblek, motýlka ( což mu také nebylo dvakrát příjemné ), Sara černé šaty s korzetem a rukávy ze síťky, černé se zklatými ozdobami-tak byly ozdobeny ostatně celé. Vlasy měla stažené do drdolu a místy z nich čouhaly pramínky. Měla prstýnek, zásnubní od Grissoma, řetízek a náramek-všechno ladilo. Podobně na tom byla i Cath. Měla červené šaty, stříbrný řetízek s červeným kamínkem a náramek. Warrick černý oblek, jako Nick a Greg, ale měl červený kapesníček, což se rovnalo tomu, že byl do páru s Cath. Jediný Nick neměl partnerku, což mu nevadilo, lepší než se Sofii, jak řekl. Greg šel totiž s Lindsey. Měla na sobě růžové šaty, ve kterých ji to opravdu moc slušelo. Boty měla na malém podpadku, světle růžové a šperky-prstýnek byl od Grega. Catherine kupodivu nevypadala ani překvapená, ani naštvaná. Což bylo dobře, tenhle večer bude hustý i bez toho, aby se hádaly. Takže šel Grissom se Sarou, Warrick s Cathy a Greg s Lili. Nick brouzdal mezi jinými návštěvnicemi, ovšem asi po půl hodině k nim přijela Sofia ve stříbených šatech. Nick musel, na příkaz Eckliho, dělat dopúrovod ji. Ovšem, celý večer tam nebyla.
"Lituju tě."řakla mu Sara v rohu, kde se sešli u baru.
"Díky, když si šla s Grissomem, zůstal sem sám."předstíral dotčenost.
"Mohlo by to být horší. Nevím teď zrovna jak, ale..." oba se začali smát. Eckli všude brouzdal a hlídal je-Grissom se jich vždycky dokázal zastat, takže ho asi nepovažoval za dosti schopného na udržení kázně. Po asi dvou hodinách nudné zábavy Sofia z rodinných důvodů odjela. Byvili se snad všichni, kromě kriminalistů. Grissom si šel zatancovat s Catherine-se Sarou tancoval už několikrát. A Sam Brown využil příležitost.
"Nežárlíte?"oslovil mladou kriminalistku. Sara se na něj otočila.
"Proč bych měla?"
"No, slečno Sidnelová..."
"Sidleová!"
"Sidleová, promiňte...Moje dcera, Cathy, je pohledná žena a tráví s panem Grissomem dost času."
"Ujasníme si to, pane Blacku..."
"Browne."
"Ó samozřejmě, pardon... Vám do toho nic není, že?"
"Jen jsem chtěl..."
"Já vím, pomoct...to vy vždycky."
A odešla. Tohohle se nebála. Jednak proto, že Grissom si s Cath nezačal ani když spolu nechodili, ani když tady ještě nebyla. Navíc se mají brát, takže o jeho verzi opravdu pochybovala. Sedla si raději ke stolu, kterému se začalo říkat kriminalistický, protože tam vždycky seděl někdo z oddělení. Za chvíli si k ní přisedla i Lindsey a Greg.
Všechno vypadalo v pořádku, trojice u stolu byla v dobré náladě, všichni se smáli a nevěděli, co se chystá za rohem. Po konci písničky se k nim přidala i Cath, Warrick, Nick a Gil. Jejich stůl byl hodně vzadu. Všichni ostatní byli v popředí kvůli hudbě a bufetu.
"Zajdu si pro něco k pití."řekla Lindsey.
"Mám tam dojít?"nabídnul se ji Grega, ale Lili tam šla sama. To ještě nikdo nevěděl, co se za chvíli semele...
Kriminalisté se dál bavili, když najednou uslyšeli výstřeli. Byli za rohem, takže si všichni mysleli, že už v sále nikdo další není. Jenže, Lindsey byla až moc blízko. Muži, co začali střílet, si vzali do vedlejší místnosti několik lidí. Sama Browna, nějaké další vlivné osoby, Eckliho a...Lindsey!
"Lili."Greg začal vstávat. Sara ho chytila za ruku a stáhla zpátky.
"Neblázni, Gregu! Takhle ji nepomůžeš!"
Catherine seděla a jenom koukala před sebe. Warrick ji držel za ruku, buď aby ji uklidnil, nebo aby ji zastavil, kdyby chtěla udělat to samé co Greg.
"Cathy, neblázni."
Několik únosců odešlo a zbytek je zůstal hlídat. Sara se otočila dozadu. Asi pět metrů za nimi byl zadní východ. Sara lehce ťukla du Grissoma a pohodila hlavou směrem ke dveřím. Ten přikývl, což byl signál i pro ostatní, aby se pomalu, ale hlavně potichu odebrali pryč, což se jim povedlo. Pak už seběhli dolů na parkoviště. Měli tam auto a v něm služební zbraně, ale lepší obuv, aspoň pro Saru a Cathy. Převlíkli co mohli, odložili kravaty a kabelky a zavolali na velitelství. Brass byl v hale mezi zadrženými.
"Co budeme dělat?" zeptal se Warrick. Jenže to nikdo nevěděl. Nemohli tam vejít a začít štřílet ani nic takového a dyplomatickou cestou by to asi nevyřešili. Dostali nápad.
"Necháme se chytit. Tím se dostaneme dovnitř. A jak mluvil v rozhlase asi jejich vůdce do haly, tak jestli se dostaneme tam, můžeme mluvit za něj, nebo spíš jeho donutit aby říkal co my chceme."
"Nejsme tajní agenti."
"Nemůžeme je tam nechat."
"Gile?"
"Já nevím. Je riskantní tam chodit, ale nemůžeme je tam nechat, což je pravda. ¨Něco dělat musíme. Vrátíme se dovnitř a někde tam necháme telefon a vytočíme, nevím, Miu."
Takže se únikovým východem vrátili zpátky dovnitř. Grissomův telefon zůstal na bufetu, když se nechali chytit. Saru ovšem zatáhli do druhé místnosti, i s Nickem.
"To nám nevyšlo." prohodil Warrick. To byl ale omyl. Nick dal svůj telefon pod křeslo a volal Cavalierovi. Po čtvrt hodině slyšeli, jak dole přirazila policie.
Kriminalisté napočítali jenom dva únosce. Jeden stál metr za Nickem a druhý byl asi dva metry od Sary. Nick najednou začal vstávat a motal se.
"Ooooo, pardón, sem vás asi poli, co?"Sara to pochopila, ale byla asi jediná. Nick hrál opilého hosta. "To pustí, fakt...maminka vypere...hahaha...a ve Vegas jsou dobrý prádelny. A co že se nesměješ? To kvůli tý skvrně...to nic neni...stačí trochu prášku a vody...hele." v rohu místnosti byla nádoba s vodou. "To je vono."ukázal na to a domotal se ta. "Tak poď. To vyperem, sem šikvná...teda šikovnej...hahaha." Cavalier, který to všechno slyšel, dlouho nemohl pochopit, co se tam vlastně děje. Sara využila příležitosti. Zatímco muž, stojící vedle ní popošel směrem k Nickovi a jeho kumpánovi, Sara pootevřela boční dveře. Pokynula směrem k Lindsey a ostatním, aby se vydali ven. Nemusela jim to naznačovat dvakrát.
"Co to děláš, potvoro." ozval se jeden hlas, když viděl Saru.
"Sakra...prchli."řekla hlasem, znějícím tupým překvapením.
Když se otočili, ve deveřích stála zásahová jednotka a Sara na ně mířila zbraní. Jenže, Nick byl moc blízko.
"Vystřelte a já zastřelím jeho." řekl mladší z nich, ale než se stačil na Nicka vůbec otočit, praštil ho kriminalista vázou po hlavě. Ten druhý se raději vzdal. Jenže ve vedlejší místnosti byli pořád jejich kolegové, a jejich stráže taky. Jeden kumpán byl omráčený a druhý v pootech.
"Řeknete jim, ať sem všichni jdou, rozumíte?!"řekla mu Sara a při tom na něj policisté mířili zbraní. Muž pokýval hlavou. V mikrofonu se ozvalo přesně to, co kriminalistka chtěla. Všichni se nahrnuli dovnitř, ale jeden se zastavil ve dveřích a měl společnost. Lidsey.
"Tak takhle to je!"zařval "Mě se zdálo divý, že sem ji viděl!"
Ostatní už byli v poutech, ale co dělat s ním? Měl ji přímo před sebou, takže nikdo nemohl střílet a v druhé hale byla taková panika, že se všichni rozutekli, teda skoro všichni. Sara viděla, jak se k němu ze zadu blíží Greg, jenže únosce se chystal otočit.
":Co kdyby jste si vzal mě?"řekla a snažila se odvést pozornost. Jejímu kolegovi chyběl jen kousek.
"To jako proč?"
"Nemám..." Greg ho majznul starožitným pádlem po hlavě. "...podpadky."
Dovnitř se nahrnuli ostatní kriminalisté, policie a každý si tady našel někoho, koho...no ano...koho chtěl obejmout.
"Tak tohle nebyl podařený večírek."
Což byla pravda. Sam Brown prostě není talent na organizování...
TAK A DALŠÍ JE ZA NÁMI :) ABYCH PRAVDU ŘEKLA, ZDÁ SE MI DIVNÁ :( TAKŽE PÍSNĚTE PROSÍM DO KOMENTÍKŮ, JAK SE VÁM ZDÁ A JESTLI VÁM TAKY PŘIPADÁ TAK DIVNÁ :D SNAD NE :D
A OPĚT BYCH JI CHTĚLA VĚNOVAT LILI, NEEEJ KÁMOŠCE A OSŮBCE :D A TAKY VŠEM CO JE JEŠTĚ ČTOU :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elui Elui | E-mail | 8. dubna 2007 v 13:52 | Reagovat

Ale houby divná! Tahle je druhá nejlepší ( po té jak byli všichni za Sárou v nemocnici.), teda podle mě. Fakt dobrý příběhy píšeš, máš na to talent.

2 ada ada | 8. dubna 2007 v 14:17 | Reagovat

jo fakt divná není je super a tesim se na dalsi.

3 Sara-webmasterka Sara-webmasterka | E-mail | Web | 8. dubna 2007 v 16:25 | Reagovat

děkuju moc :)

4 ada ada | 8. dubna 2007 v 18:10 | Reagovat

neni zač

5 linda linda | 9. dubna 2007 v 17:13 | Reagovat

je dobrá divná neni a kdy bude pokracovaní???

6 Sara-webmasterka Sara-webmasterka | E-mail | Web | 13. dubna 2007 v 15:39 | Reagovat

je tu :) další povídka :)

7 Denisa Denisa | 26. května 2007 v 17:56 | Reagovat

Máš super povídky!!

8 k k | 3. září 2007 v 20:01 | Reagovat

Proč divná? byla náhodou super!Nejvíc se mi líbí že se dali sára a gil dohromady

9 sarah158 sarah158 | 2. prosince 2009 v 13:20 | Reagovat

jo, souhlasim s Elui=D =) =+)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama