Odraz zrcadla

18. dubna 2007 v 7:29 | Sara |  Povídky
Vegas pomalu začínalo usínat, když se rozezněly sirény v západní části města, ve které bydleli boháči. Nebylo to neobvyklé-stačilo se dotknout plotu a už se rozezněl alarm, ale dnes to bylo jiné. Z domu, ve kterém byl spuštěn, vedla krvavá cestička. Nebo spíš stezka, protože to musely být tak čtyři litry krve a jeden člověk jich tolik v těle nemá…
Grissoma zavolal Eckli-pomalu se střídaly směny a tak si to zřejmě nechtěl dát na triko a přidělávat práci ještě před pořádným začátkem směny a nebo jen proto, že pochopil, že je jeho tým lepší. Kriminalista dorazil na místo, kde se zrovna Eckli hádal se Sarou. Bylo mu divné, proč není jeho snoubenka na cestě s ostatními a kde byla poslední plus minus hodinu. Neměla s velitelem denní směny dobré vztahy.
"To musíte pořád dělat problémy?!"řval na ni v okamžik, kdy k nim došel Gil.
"Já žádné problémy nedělám!"
"O tom bych se hádal!"
"To vy vždycky!"
"O co tady jde?!"Grissoma dokázalo naštvat, když si někdo otevíral pusu na jeho lidi a na Saru…
"Tady dáma si myslí, že si sem jen tak nakráčí a může to tady obsadit!"
"Volal si mě a můj tým, ne?"
V tu chvíli zřejmě Eckli nechtěl nechat Saru v právu a radši obětoval poklidný začátek směny.
"Ne. Teda…rozmyslel jsem si to!"
Tím to pro noční směnu končilo. Jejich kolega odešel za svými lidmi, které to očividně nepotěšilo.
"Tak rozchod a dobrou noc."řekl Griss a sám nasedl se Sarou do jedné tahoe a odjeli domů. Usnuli tak po půl hodině a po další jim zvonil telefon-Gilovi.
"Grissom."bylo na něm znát, kolik je hodin, nebo spíš, že on má asi tak půlnoc."Cože?"
Sara tou dobou už byla skoro vzhůru, jestli se tomu tak dalo říct. Zvedla hlavu z polštáře, ale Griss ji položil ruku na rameno. Zakryl spodek telefonu a řekl jí "Spi miláčku."
Jemně ji položil zpátky na polštář a přikryl peřinou. Asi pět minut s někým mluvil a potom kriminalistka slyšela, jak vstal z postele. Rozsvítila a upřela na něj svůj rozespalý pohled.
"Co je?" zeptala se unaveně.
"To nic, drahá, spi. Eckli má problémy."
"A to tě ten dodo nemůže nechat na pokoji?."
"Dodo?"
"Jo."
"Potřebuje pomoct s tím případem."
"S tím od kterého nás ráno vyrazil?"
"Ano, přesně s tím."
"Pomoct, nebo?…"
"Nechává nám ho."V tu ránu byla Sara na nohou.
"Nechceš mě od toho vyhodit, že ne?"
"Ne."Laskavě se na ni usmál.
Na místo činu dorazili asi po dvaceti minutách, stejně jako Catherine a Warrick. Očividně nebyli jediní, koho probudila ta samá věc v tom samém pokoji… Sara vrhla na Eckliho pohled naznačující ´Máš cos chtěl.´a to samé by mu nejradši řekla. Nevšímal si ji, zřejmě si nechtěl připadat trapněji, než už byl teď. "Máme moc případů, nestačili by mi lidi. Je to na hranici směn, tak si to vem, Grissome."Řekl a všechny napadlo-jasně, moc případů, málo lidí. To tak… jako by na tom byla noční směna líp a případy nikdy na kolegy neházela a navíc určitě ne po tom, co by je odtamtud vykopla. Nedalo se nic dělat, krása zvaná přes čas je zase tady…
Nahoru vyšli všichni-bylo tam jedno tělo…zavražděný muž. Slavný majitel ještě slavnějšího New Yourk New Yourk. Jenže od něj všechna krev nebyla…odpověď našli ve sklepě-jeho žena tam ležela. Měla na sobě roztrhané zkrvavené šaty, byla zmlácená a přivázána ke trámu. Na rozdíl jejího manžela, který měl "jen" kulku v hlavě, na ní bylo vidět, že si s ní vrah, nebo vrahové "užili". Na druhé straně chodby byl stojan…od kamery! Jenže samozřejmě bez pásky. Dalo se to čekat, a vůbec…chyběla celá kamera… Jenže ne na dlouho….
Warrick, který prohledával okolí ji našel za lesíkem, který si vysadili na svém giga pozemku. V něm byly stopy spermatu, kriminalista vzal vzorek a dal ho na velitelství Mie na analýzu. Tím to pro ně zatím končilo.
"DNA nepatří manželovi."řekla jim jejich kolegyně, když s ním byla horová."Ale je od příbuzného."
To už znamenalo hodně. Jenže, jak dokázat, že jen neměl styk s ženou? Z toho ho vyseká i právník amatér. Ještě před tím, než si ho nechali předvolat, chtěli mluvit s Robbinsem. Což jim, ostatně jako obvykle, přineslo ovoce. Kelly-obět- někdo znásilnil a vzorek DNA byl shodný s bratrem, jenže to stále neznamenalo vraždu…zoufale potřebovali tu kazetu…kterou také dostali…i když…ne originál…
Nick se Sarou a Gregem seděli před počítačem a projížděli YouTube. Už to pomalu chtěli vzdát-nehledali přímo tohle- a pak…"Koukejte!"Sara je vytrhla ze znuděného popojíždění myší. Bylo tam video aktualizované dnes asi před čtvrt hodinou s názvem ´Krutý sklep´. ´Jakej dodo tohle mohl vymyslet.´napadlo Saru…´A vůbec, kdo mohl tohle natočit?!´V tu chvíli vešel Griss.
"Nicku, Gregu, pojedete na Boulevard-máte tam případ. Saro, tahle vražda je tvoje. Pomůže ti s tím Cath."
Kriminalistka přikývla, ale moc dobrý pocit z toho neměla. Tyhle případy se ji vždycky osobně dotýkaly, protože…nikdo až na Grissoma o tom nevěděl, ale proč ji ten případ dal, když věděl, jak to s ní zamává? Ne že by chtěla výhody, nebo nějakou přehnanou péči, ale jen jí to vrtalo hlavou-do teď ji nenechal něco podobného řešit…
Sara zavolala Cathy k sobě, aby si to video zkoukly. A bylo to tak, jak mladá kriminalistka myslela-bylo to video z jejich sklepa-tedy z místa činu. Manžel se tam vůbec neobjevil, na něj to očividně zaměřeno nebylo. Poprvé z něj nic nevyčetly, nebylo v nejlepší kvalitě-nejprve bylo moc malé a potom zase s výraznými body. Daly ho Archimu, aby se ho pokusil vyčistit, mezi tím si šly promluvit s bratrem Jonase-majitele NY NY.
"Jak vysvětlíte to, že jste znásilnil ženu vašeho bratra?"zeptala se ho Sara.
"Znásilnil? To bude omyl. Ona si o to řekla."
"Aha…a o vraždu taky, co? Podle coronera šlo o znásilnění, takže o to si asi neřekla."
"Tak se zeptejte jejího doktora. Potrpěla si na podobné věci."
Kriminalistky to také udělaly a k jejich smůle jim nelhal. To vysvětluje násilnění, ale ne okolnosti, nebo spíš to, co následovalo…proto si s ním znova promluvily.
"Takže…to jste nám vysvětlil. Kde to bylo?"
"Na zahradě v lesíku. Jako vždycky."
"Vždycky?"
"Nebylo to poprvé. Můj brácha na to nebyl a ona jo."
"Takže jste ho nahradil?."
"Saro."Catherine se do toho vložila."A proč je vaše milenka mrtvá?"
"To já nevím, jak bych taky mohl."
"Nic na něj nemáme."konstatovala Willowsová venku.
"Můžeš mi vysvětlit, Cathy, proč si mě tam musela usměrnit?"
"Saro, prosím tě…"
"Je to můj případ a tohle je hajzl, co si myslí jakej je frajer!" a odešla. Kolegyně na ni koukala-nechtěla se jí dotknout ani tak něco. Našla ji, jak kouká na video, které jí zřejmě donesl před chvílí Archi. Posadila se vedle ni, Sidleová na to nikterak nereagovala.
"Máš něco?"
"Ne."
Potom se zarazila. Dala na obrazovce pauzu. Za chvíli bylo jasné proč. Nejdřív si několikrát přetáčela pohyb kamery a pak zaostřila na pozadí za ženou.
"Zrcadlo."vydechla."Ale…"
"Co?"zeptala se jí Catherine.
"To je zrcadlo v zrcadle."
"Což…no ano."
Vrah se natočil v odrazu ze zrcadla. Zní to složitě, ale vlastně to je jednoduché…Teď si s tím šla Sara pohrát. Přetočila to, zaostřila, vystřihla a když s tím byla po půl hodině hotová, vylezl ji z toho obličej neznámého muže, ale to nebylo všechno…Zase je to zavedlo za bratrem Jonase, kvůli ornamentu na čepici toho muže. Byl ze stejné lodi, na jaké sloužil před pěti lety on-z USS Theodore Roosvelt.
"Kdo je to?"zeptala se ho Sara.
"Nevím, proč bych měl?"
"Sloužil na USS Theodore Rooslvelt, jako vy."
"Víte vůbec, kolik jich tam sloužilo?"
"Jo, vim, ale tolik jich nežije ve Vegas. To jméno!"
"Polly Now."
"Díky."řekla ironicky a zavolala Brassovi. Za půl hodiny byl Now připraven ´za sklem´. Přiznal se po chvilce a ještě si u toho zplakal…
"Neruším?"zeptal se Griss, když vešel k Saře do kanceláře.
"Ty nikdy."řekla s úsměvem.
"Saro, co se dnes stalo?"
"Catherine."vydechla trochu naštvaně.
"Jestli nechceš, nic mi něříkej, stejně tady nejsem proto."
"Ne?Tak proč?"
"Mám pro tebe překvapení."
"A jaký?"
"Pojď."zavedl ji před výlohu jednoho obchodu…se svatebními šaty…
A JE TADY KONEC J TEN ZÁVĚR BYL VESELÝ, I KDYŽ SE SPISOVATELKA PODOBNĚ NECÍTILA :´ ( JEŠTĚ ŽE JSOU TADY SLUNÍŠKA SARA SANDERS A SARA J A LINDSUŠKA, TO JE MOJE ZLATÍČKO J
JINAK DĚKUJU ŽE JSTE TO DOČETLI A BUDE TU ASI ZA DVĚ MINUTY DALŠÍ :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sááááááááááára xD sááááááááááára xD | Web | 31. července 2007 v 20:35 | Reagovat

ahoj máš to tu moc super!!Nechceš se spřátelit??PROSTĚ TO JE TEN NEJSUPROVĚJŠÍ BLOG OHLEDNĚ CSI ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥máš to tu takový tajemný ,ale jinak 1*(můj blog je : www.sariiik.blog.cz)

2 k k | 3. září 2007 v 19:29 | Reagovat

superrrr nemám slov

3 sarah158 sarah158 | 3. prosince 2009 v 10:27 | Reagovat

skveli...=D ostatne jako vzdy=D jsi proste skvela...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama