Opožděné zjištění

14. dubna 2007 v 17:41 | Sara |  Povídky
Na vraždu se přijde vždycky-ať se to vrahovi líbí víc, nebo míň...nebo spíš...vůbec. Mrtvola má tolik jasných znaků, že by muselo jít o mimořádně dobré zahlazení stop. A vůbec...jde se mrtvoly dokonale zbavit a s ní i veškerých stop, ve Vegas? Odpověď mě napadá celkem hned-ne. I kdyby jste tělo, např. vhodili do Lake Meat, jak zajistit, že se po oběti nebude nikdo shánět. Samozřejmě za předpokladu, že nejde o níhodně vybranou oběť z kanálu, a ani nevíte, na koho se nemůže narazit. Takže není divu, že Grissův tým nakonec na vraždu Jenny Collinsové přišel. Pozdě, ale přece...
Teď, když byl tým kompletní se vyšetřovalo mnohem líp, jenže zcela zbytečné vyšetřování Grissomových lidí poskytlo vrahovi dost času zahladit stopy, nebo když na to přijde...i na útěk. Svým způsobem originálního zločince. Vhodit mrtvolu pod kola auta je opravdu originální způsob. Ne však pokud ta kola vezou kriminalisty. To je jako vhodit bombu do auta pirotechniků.
Jak přesvědčit vraha, že se nemá čeho bát? Prostě-dát do medii falešnou oběť. Záběry z místa nehody proběhly všemi kanály, takže se k němu zřejmě dostal i fakt, že Sara řídila. Nedalo se nic dělat, návnadou musela být ona-bráno v uvozovkách. Takže hned další den, svolali kriminalisté před budovu policie-i kriminálky, ta byla v dalším křídle-tisk a televizi.
"Nechceš si to ještě rozmyslet?"ptal se jí Gil.
"Nechci, neboj, vraha si brát nebudeš."
Jen se na něj usmála, políbil ji na čelo a šli zahrát tu komedii. Najali policejního advokáta, který s nimi celé představení sehrál. Vyšli zadním vchodem-Gil, Sara, advokát Snow, Brass a stážníci- a nasedli do auta. Vyjeli z prostoru, objeli blok a zajeli směrem k hlavnímu vchodu. V tu chvíli se novináři začali cpát dopředu a zuřivě fotit. Jen co Sara vystoupila, vyvolávali na ni dotazy a bůhví co dalšího. Po její levici šel Snow, po pravici Griss, v čele Jimm a na konc strážníci-dva. Sara se málem začala smát, když si představila, že je to jen hra. Měla na sobě černé brýle, sako a byla bez průkazu. Její výraz naznačoval předstíranou ustaranost.
Mezi tím ostatní kriminmalisté hledali důkazy na místě nehody. Museli je hledat tam, kde to nebylo nápadné, protože pachatele už měli-aspon pro veřejnost. Podle grafologa (u oběti se našel lítsek) a policejního psychologa se jedanlo o narušenou osobu toužící mimo jiné i po pozornosti, takže se dalo čekat, že teď, když byla středem zájmu medii Sara, vyjde z pozadí. Aspoň v to doufali, protože jinak toho moc neměli. Ale trefili se...
...v jedné odlehlé části Vegas, ve starém skladišti s televizí, seděl muž, který viděl na obrazovce cizí ženu, jak mu ubírá jeho zásluhy a slávu-o to se přece nesměl nechat připravit...to se muselo změnit...musí...změnit...a on už věděl jak...
Sara seděla doma v obýváku a přemýšlela, jak se zabavit. Do práce nemohla, telefon vyvěsila, na mail radši nechodila a vyjít ven znamenalo půl tuctu fotek v zítřejších novinách. Což bude stejně, protože si všimla, jak ji jeden povedený pisálek fotí za oknem-s bleskem. 'Idiot.' pomyslela si. Pomalu jí to začalo líst na nervy. Ale couvnout už nešlo, jenže...i kdyby to šlo...neudělala by to. Dohodli se, že občas vyjde ven, aby novináři neumřeli na nedostatek informácí a pachatel byl o to víc naštván a zapomenut. Jenže nevěděla, jakou příležitost tím NĚKOMU dala...
Asi po půl hodině, kdy šla nakoupit nějaké zbytečnosti, se vrátila domů. Novináři, kteří ji nešli pozorovat-kriminalistka co převálcovala civilákem dvacetiletou nezletilou holku je středem pozornosti-, seděli u domovních dveří. Bylo jim úplně jedno, jak na ně koukala a vůbec...prostě kašlali na okolí. Teď ji to začalo už moc štvát, jenže, jak vyhodit novináře, i když jsou na jejím pozemku, nebo spíš u jejích dveří. O skandálu s Grissomem řeč nebyla. Což byla další věc, která ji na tom začala vadit-nemohla ho vidět. Obejmout ho...nic. Musela sama sedět doma a čekat, kdy se konečně vrah nachytá. Jestli se vůbec nachytá, protože si tím moc jistá nebyla. Měla zapnutou mp3 a seděla u počítače, takže vůbec nevěděla o tom, že po domě někdo chodí. Zvláštní...byl od ni jen kousek... A po pravdě, nelze mu upřít jistým způsobem odvahu-byl v domě kriminalistky, večer, ale hlavně byla venku kupa lidí. Přešel ke dveřím, které zamknul. Cestou k Saře srazil vázu, takže se kriminalistka otočila, ještě předtím ale zmáčkla na přehrávači něco jiného, než Cascadu...
Ve chvíli, kdy se otočila ji chytnul ze zadu za hlavu-nebo spíš za krk. Ohnala se po něm, což ji bylo na nic. Nedivila se, že dokázal hodit tu holku pod kola, protože měl sílu.
"Necháš toho!Rozumíš!To je moje zásluha, ne tvoje! Já ji zabil! To žes ji přejela nic neni! To by dokázal každej!"chrčel ji do ucha, až cítila jak mu páchne z pusy a co měl k večeři.
"Mě to fakt netěší!" taky zachrčela, ale jen proto, že se dusila. Trochu povolil stitk. Jenže on zřejmě vášnivě pěstoval...PELYNĚK! Sara se začala sunout trochu od něj, protože na něj měla alergii už od dětství. Něměla z něj nejmilejší vzpomínky... Jenže jeho zřejmě nenapadlo, proč to dělá, takže ji přitáhnul zpátky a opět zesílil stisk, protože se domníval, že ji jeho lasvost menší dušení přišla málo. Sara instinktivně zajela rukou do prvního šuplíku, který se ji podařilo otevřít, jenže ve chvíli, kdy držela v ruce inhalator ji praštil.
"Tak takhle ty na mě, jo?!"rozeřval se na ni a potom si všimnul toho, co ji vlastně z ruky vyrazil. Zřejmě mu to došlo. Pustil ji úplně, ale místo pomoci se vydal na útěk.
Sara byla při vědomí, takže se doplazila k inhalátoru a potom i k telefonu. Zavolala Grissomovi, který tam rovnou i s Jimmem a doprovodem jel. Kriminalistka seděla trochu v šoku na křesle-Gilovi to připomnělo jak mu vyprávěla o své rodině. Tenkrát tam seděla stejně sklíčeně, ale byla...opilá... Ve chvíli, kdy kriminalista vešel dovnitř-novináře zadrželi policisté- se mu vrhla kolem krku. Sevřel ji v náručí. Jimm to trošku ignoroval.
"Saro, co se stalo?"
"Musel se sem dostat, když sem šla nakoupit."
Všechno jim to řekla a zakončila to.- "Máme stopu."
"Jakou?"zeptal se Brass.
"Ten chlap pěstuje pelyněk. Kolik jich ve Vegas může být?"
A pak si vzpomněla na přehrávač. Škoda, že nezapla i webkameru. Přehrála jim to.
Zatímco Jimm jel zjišťovat kolik takových pěstitelů v okresu Clark je, k Saře dojela Catherine, Nick a Greg. Warrick byl pryč.
Oba kriminalisté, vzhledem k tomu, že se Sarou byli nerozlučná trojka, vypaadali pomalu víc zhrozeně než ona sama. Catherine tam s ní zůstala, i když o to usiloval Nick s Gregem. Ty ale Grissom potřeboval k případu-Greg musel mít praxi v terénu.
Jimm se asi v jedenáct v noci přiřítil do Grissovi kanceláře. Jen jeden člověk pěstuje ve Vegas pekyněk. Na okraji v zapadlé části města ve skladišti s televizí...
"POLICIE LAS VEGAS, OTEVŘETE!" bušil o deset minut později na vrata Jimm s kriminalisty za zády. Muž jim otevřel ani ne po minutě.Byl oblečen v černé bundě na které Grissom viděl hnědý vlas a vsadil by se, i když to nemá ve zvyku, že ví komu patří. A všimnul si rány na jeho pravé ruce. Poodešel stranou a volal Catherine.
"Willowsová."
"Catherine. Ten člověk má na ruce ránu, pokus se najít, jestli si ji neuděla někde v Sařině domě."
Mezi tím ho odvezli na velitelství a Gil sejmul ten vlas. A měl pravdu-poranil se i ní doma u zadního vchodu. Catherine odebrala vzorek DNA a odjela s ním za ostatními-i se Sarou.
"Jak se to stalo?" ptal se ho v tu chvíli Brass-Mia porovnávala jeho vzorek s tím z domu Sidleové.
"Prostě sem ji zabil a hodil jim na sklo."
"A motiv?"
"Ten potřebuju?"
Všichni na něj udiveně koukali.
Teď už je nzbývalo udělat tiskové prohlášení a očistit Saru. To měl na starosti Grissom a někdo z vedení. Po chvíli z ní byla zase obyčejnou kriminalistkou-ne doslova...a vlastně...tak by to mělo být... Proč? Neměli by se všichni obracet na kriminalisty, když jim teče do bot a hoří koudel vedení nebo oddělení vražd. Do té doby se o nich skoro nikdo nezmiňuje a středem pozornosti nejsou-do té se dostanou až ve chvíli, kdy se něco, ať už jejich vinou nebo ne, pokazí. A to není fér, ale co je dnes fér...a...co je ve Vegas fér?
A DRUHÁ ČÁST JE TADY :) A SNAD SE I POVEDLA-ASPOŇ TROCHU. DÁVALA JSEM ANKETU O POVÍDKÁCH, ALE U TŘECH MOŽNOSTÍ JSOU DVA HLASY, TAKŽE NEVÍM, JAK MÁM PSÁT :( TAKŽE KDO JEŠTĚ NEHLASOVAL , PROSÍM HLÁSNĚTE, NEBO NAPIŠTE DO KOMENTÁŘŮ PROČ CHCETE NEBO NECHCETE AKCI, JINAK SI VYBERU MOŽNOST LINDSEY :) MÝHO ZLATÍČKA :) ŽE TO CHCE JEŠTĚ VÍC AKCE, JINAK BYCH SE NIKAM NEDOSTALA :'( MĚ JE TO JEDNO, ALE VY TO ČTETE A CHCI, ABY SE VÁM TO LÍBILO A DALO SE TO ČÍST A BAVILO VÁS TO :) TAKŽE PROSÍM PIŠTE PIŠTE :)
A JE PRO VŠECHNY, CO TO ČTOU, SARU SANDERS, SARU A PRO LINDSERY :) A PROSTĚ PRO FANOUŠKY CSI LV :) A TA ALERGIE.TU MÁM JÁ, TAKŽE MI PROSÍM VÁS PŘEJTE, AŤ SE MI NESTANE NĚCO PODOBNÝ HO :( STAČÍ HODINY TĚLOCVIKU A CHCI JEŠTĚ PÁR POVÍDEK NAPSAT :D
PAPAPA SARA :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 adelka adelka | 14. dubna 2007 v 18:32 | Reagovat

Mas super povidky a akce tam byt muže.A tesim se na dalsi.

2 Cinka Cinka | Web | 14. dubna 2007 v 19:41 | Reagovat

Je to super. Akce by tam být měla. A trošku Grega. :-)

3 sara sara | E-mail | 18. dubna 2007 v 7:49 | Reagovat

máte tady další dvě a ještě jednu moji práci do školy o csi

4 terula terula | 17. srpna 2007 v 15:24 | Reagovat

je to pekny, ale naprosto souhlasim s cinkou. Trochu vic grega by vubec neskodilo.................. prosim dej ho tam

5 k k | 3. září 2007 v 19:38 | Reagovat

akce musí být vždyckya taky trochu víc citů a takovej těch zkolabování to by bylo super!!! máš to fakt skvělý !!!!!!!!!

6 melonka melonka | 27. října 2007 v 22:24 | Reagovat

jj máš talent

7 akce klidně bejt akce klidně bejt | 2. prosince 2009 v 12:56 | Reagovat

akce klidně bejt může... mě to nevaaa....=D a budu ráda... i když... tvoje povídky jsou fajn... nebyly by špatný zfilmovaný... co ty na to??? vymyslela sem taky jednu, ale nějak sem ji zapoměla!!! =( byla o bezdomovci, který měl jedinýho přítele (psa), někdo mu ho ukradl a když si ho chtěl vzít zpátky tak našeho neznámého ten zloděj zabil...

8 sarah158 sarah158 | 2. prosince 2009 v 12:58 | Reagovat

... taková pitomina... nudila sem se, tak sem zkoušela něco vymyslet... =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama