To nebylo v plánu

18. dubna 2007 v 7:40 | Sara |  Povídky
UPOZORNĚNÍ:JE TADY DALŠÍ NOVÁ POVÍDKA ODRAZ V ZRCADLE, VLOŽILA JSEM JICH TROCHU VÍC ...............
Byl večer a z počátku se zdál všem kriminalistům jako normální-jeden z těch všedních večerů, které prožili už tolikrát. Netušili, že ani ne za deset hodin se jim změní velká část života-někomu míň, jinému až do základů…
Nastoupili se stmíváním, které se ovšem moc neprojevilo, a vyčkávali v zapařených místnostech kriminálky na případy. Bylo asi jedenáct v noci, když k nim do místnosti vešel Eckli. Po pravdě řečeno, nechápali, proč je tady-byl z denní směny, takže tou dobou měl vychrupovat ve svém klimatizovaném domě a ne se potit tady. Důvod se dozvěděli prakticky okamžitě. Ani mu nevadilo, že je tady Sara, se kterou neměl dobré vztahy.
"Mám problém, já…někdo…pokusili se mě zabít."
V tu chvíli Gregův pohled střelil příznačně po Saře. Ta vypadala, že se každou chvílí rozesměje, ovšem měla na krku problém- a tím bylo podmínečné odsouzení za pohrdavé chování k němu a ke Catherine. Sara toho měla poslední dobou moc-i s Grissomem. Nic moc se ji nedařilo a začaly se objevovat problémy související s jejím ne příliš šťastným dětstvím…
"Cože?"ani šéf týmu noční směny nevypadal nejpřesvědčivěji."Mohl by si to upřesnit, Conrade?"
"Prostě se mě někdo pokoušel vytlačit i s autem ze silnice!"jeho hlas začínal znít hystericky. Teď už poslouchali úplně všichni laboranti- tón jeho hlasu, nebo spíš jekot, se rozléhal laboratořemi jako výstřel v parku o půlnoci. Jenže, co když to byla jen jeho na půl stupidní představa a na půl žert, který si z něj tropila nějaká parta silničních pirátů? To se nyní zdálo pravděpodobnější, protože se tento "trend" rozmohl po celém městě a i Nickovi se to včera stalo. Ovšem, pro klid Eckliho duše, Grissom slíbil, že se na ten případ-na místo činu a jeho auto- kriminalisté noční směny podívají.
"Saro, jdi prohlédnout to auto. I s Gregem."kolegyně mu kývla hlavou, ale Conrad z toho nevypadal nadšeně.
"CO? Ona?!"opět se rozezněl jeho ječivý hlas.
"Je vynikající kriminalistka a momentálně potřebuji Warricka a Catherine na jiném místě činu. Zachovejme profesionální chování, Conrade."
Ovšem ani veškerá diplomacie, kterou v sobě Griss měl nestačila, aby jeho kolegu uklidnila. Jenže, jakou měl šanci jeho rozhodnutí změnit? Jestli Eckli chtěl, aby se jeho případ řešil, musel akceptovat, že ho bude řešit Sara a když na to přijde…začínající, nezkušený kriminalista, který je navíc excentrik a na jeho vkus až moc živý a plný elánu. Nakonec ale, jak by řekl on, se uskromnil a spokojil s touto, jemu nejméně sympatickou dvojicí v budově kriminálky. Možná proto, že ještě nepoznal, nebo dostatečně dlouho nespolupracoval s Hodgesem. Nakonec, ještě ve větším neklidu, se zvedl a odešel domů-kriminalistům tím začala dlouhá směna-Eckli jim nedá pokoj, dokud to nebude dořešené.
Catherine a Warrick vyjeli k falešné mrtvole-jednalo se o figurínu vhozenou do hořícího domu tak, že házela stín a vypadalo to, že je uvnitř člověk. Navíc někdo nahrál a pustil zvuky ve stylu hororu. Pachatelé zůstali na místě činu a když vylezl, i s figurínou, záchranář, rozesmáli se a začali házet obličeje podobné situaci. Kriminalista k nim přišel a obeznámil je s tím, že je to trestný čin maření úředního vyšetřování a že s tím budou mít veliké problémy. Nehledě na to, že budou muset zaplatit celý tenhle výjezd, takže se jim to opravdu nevyvedlo… Catherine trochu děsila představa, že by tohle, nebo něco obdobného, dělala Lindsey, ale ta teď měla jiné zájmy-Grega, což ji taky dvakrát netěšilo.
Na místě nehody byly stopy po nárazech, rozbitá skla a světla, brzdné dráhy obou vozidel, ale nic, co by naznačovalo důvod, nebo kdo to udělal. S Ecklim si promluví až budou mít více vodítek-je zbytečně plašit, když nemají nic moc. I když, upřímně řečeno, Sara i Greg pochybovali, že vůbec něco najdou-něco užitečného. Ještě půl hodiny obcházeli silnici, tím brzdili provoz a naštvali mnoho řidičů, kteří jim to dávali patřičně najevo, dokud jeden Grega opravdu nenaštval.
"My jsme z kriminálky, jestli nechcete, abych vás obvinil z bránění výkonu spravedlnosti, tak šlápněte na plyn a nás nechte pracovat!"nemusel to opakovat.
"Tys mu to dal."obrátila se na něj Sidleová.
"Zasloužil si to. Tyhle chytráky miluju! Neustále nás brzdí! Snad vidí znak kriminálky, ne?!"
"Jo, viděj, ale je jim to fuk, Gregu. Víš, řeknou si-nejsou to policajti, takže na ně můžem kašlat."
"Děs."
Vydali se zpátky na velitelství, kde na ně v garážích čekalo Eckliho auto.
"Co si vezmeš? Zadek auta, nebo bok? Víš co?vem si dveře kufru."
"Stopy po laku."hlásil.
"Jo, ty tady mám taky."zabručela Sara nevzrušeně, ale pak se zarazila."Podívej se na tohle."
Pod lakem z druhého vozidla byl naškrábán nápis-NECH UŽ JE NA POKOJI!!!
"Tohle je silnej motiv."konstatovala."A teď, Gregu, kdy se mu to mohlo stát? během těch nárazů, nebo si toho nevšiml, když do auta nasedal, protože pochybuju, že by to někdo vyškrábal tady-navíc to je pod sedřením od druhého auta."dodala trošku sarkasticky.
Zašli za Hodgesem, kvůli trasologii-měl zjistit co je to za barvu a její složení.
"Mám to!"vykřikl asi po dvaceti minutách."Je to šarlatová červeň. Touto dobou velice populární vegaská barva. Složení máte tady."podal jim papír a jako by čekal pocty.
"Díky Hodgesi." Omezil se na to Greg.
"Radostněji by to nešlo?"
"Ne, nešlo. To bys nemohl být tak odměřený."řekla Sara s ironickým úsměvem. Poklepala Sandersovi na rameno a oba odešli.
Šli si s Ecklim promluvit-teď už stop měli víc a navíc i pár otázek. Eckli nebude takové neviňátko, jak se dělá. I když, konec konců, to Sara věděla už dlouho…
"Kdo by měl motiv vám to auto poškrábat, nebo spíš na něj vyrýt ten nápis?"zeptala se ho.
"Jedna taková osoba sedí naproti mně."
"Jasně, teď jsem to tam byla vyrýt pinzetou z terénního kufříku."odvětila kousavě.
"Jak to mám vědět?!"
"Nemůžeme vám pomoct, když nebudete spolupracovat!"
"Někdo mě tuhle zastavil na ulici a něco na mě řval, nějaká bláznivá ženská."
"Víte kdo to je?"
"No jasně, hned jsem se s ní šel seznámit a potřásl ji rukou."
Saře už ty jeho řeči začaly unavovat. "Vlastně ano, já bych taky o vaše epitely nestála!"její hlas byl ještě kousavější.
"To si vyprošuji…"
V tu chvíli se do toho vložil Greg."Nikdo s tou ženou nesepsal výpověď?"
"Ano, sepisoval ji strážník Colwerd."
Takže se za ním hned vydali. Předal jim protokol a tak se za Parittou Wollcerovou hned rozjeli. I s Brassem. A co nenašli na dveře-červené auto s promáčknutými dveřmi s obou stran-což se dalo čekat, protože jednou stranou šudrovala o zeď kolem toho úseku, a druhou o Eckliho auto.
"Jak to vysvětlíte?"zeptala se jí Sara, když ji obeznámili s případem a obviněním.
"Jednoduše. sedřela sem mu jeho fáro."
"Vy to přiznáváte?"podivila se zcela upřímně Sidleová.
"Proč by ne. Jenom neustále hudruje a buzeruje lidi kolem sebe. Je to mizera. Jemu nic neříká slovo city, nebo láska, nebo tak něco. Neříkejte, že jste někdy neměla chuť udělat to taky."
Na tohle Sara neodpověděla. Ano, měla ji skoro každý den, ale říct to? Ne. Už jen kvůli tomu, že ji Griss už od začátku učil nestrannosti a objektivitě…
"To šlo rychle."řekl jí polohlasem Greg.
"Někdy to tak bývá."kriminalista začal vypadat extra spokojeně."Jen někdy, Gregu, někdy."
"Já vím, někdy."…
tou dobou si pořád ještě Sara myslela, že je všechno v jakémsi pořádku, ale nebylo. Gil seděl v kanceláři a přemýšlel-jak říct ženě, kterou miloval, kterou si měl brát, že je…konec…??? Jenže nešlo nedělat nic… Měl z ní už dlouho pocit, že něco tuší…že z něj poznala, kam ho to poslední dobou táhne, i když…on…Grissom, tolik posedlý svou prací?!…
Tou dobou byla Sara v šatně. Zrovna si z ramínka vyndala bundu, položila si ji přes ruku a zavírala dvířka, na kterých byla z vnitřní strany přilepená fotka její a Gila. Usmála se na ni a mezi tím už stál Grissom ve dveřích. Vzhlédla k němu a ten pohled znala-jako by říkal…
"Sbohem."
…řekl sbohem…a odešel…
Sara se hlavou opřela o skříňku a tiše ji začaly stékat slzy po tvářích…
A PŘEČKALI JSME DALŠÍ POVÍDKU : ) ZVLÁŠTNÍ, ŽE? ŽE GRISS ODEŠEL, ALE NEBOJTE…TO BYCH NEBYLA JÁ, ABYCH NĚCO NEROZBILA A PAK TO ZASE NEDALA DOHROMADY : ) TAKŽE VYČKEJTE POVÍDKY DALŠÍ, KTERÁ TADY BUDE ASI ZA DVĚ MINUTY :D ZASE :D :D :D :D :D TO JSEM SE V TÝDNU ČINILA, ŽE? : ) :D
A JE PRO MOJE SLUNÍČKA, NEJ KÁMOŠKY CO UMĚJÍ ZVEDNOUT NÁLADU - SARU, SARU SANDERS A LINDSEY : ) A TAKY PRO NEJ KAMARÁDA PATRICKA, KTERÝ MI TAKY POMOHL, KDYŽ MI BYLO SMUTNO : ) A ŽE DĚKUJU ZA EMINEMA : )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 adelka adelka | 18. dubna 2007 v 18:12 | Reagovat

doufam ze jak říkáš to dáš za se dohramady

2 *Sara* *Sara* | E-mail | Web | 18. dubna 2007 v 21:03 | Reagovat

já taky!!!!!..a kde je ta povídka?ta další???:o))

3 Cinka Cinka | Web | 19. dubna 2007 v 9:04 | Reagovat

Nech je spolu, sluší jim to. :-)

4 sara sara | E-mail | 19. dubna 2007 v 9:58 | Reagovat

bez obav :) ono to nakonec dopadne dobře, nejsem tragét :D dozfám:D:D:D:D:D:D:D:D

5 k k | 3. září 2007 v 19:21 | Reagovat

máš dobrý povídky!!!!!!  měl bys je dát přečíst režisérovi

6 Barunka Barunka | Web | 4. prosince 2007 v 8:26 | Reagovat

Máš ten nej blog na světě.....pořád ti píšu o spřátelko ale ty mi náke furt neodpovídáš....máš strašlivě úžovej blog...kriminálečku uplně miluju(i když můj blog o ní není)...ale mám tam takový různý věci tak kdyby si chtěla se bylbych upa nejvíc čtastná dííííííííííííííkyyyy

7 sarah158 sarah158 | 3. prosince 2009 v 10:17 | Reagovat

budu se tesit na dalsi=D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama