Všechno se dá vyřešit

7. dubna 2007 v 16:32 | Sara |  Povídky
Když viděl Griss Saru naposledy, dopadlo to lépe, než by čekal. Bál se ovšem toho, jestli s ním bude schopná ještě pracovat, protože pochyboval, že by se k němu ještě chtěla vrátit. Jenže nechat ji odejít jen tak? To by bylo proti všemu, o co se kdy pokoušel-nebo spíš, o co se poslední dobou pokoušel. Možná, vlastně určitě, proto za ní šel. Bylo teplé odpoledne a Sara byla doma. Zaklepal ... Slyšel, jak někdo míří ke dveřím. Napadlo ho, že je to pokrok-posledně nevylezla z koupelny, ale tahle myšlenka se mu rozplynula po pár sekundách. Ve dveřích stál mladý, docela pohledný muž.
"Přejete si?"zeptal se ho, ale měřil si ho podezíravým pohledem, jako by ten důvod znal.
"Mohl bych mluvit se Sarou?"
Místo odpovědi vyšel ven, přivřel dveře a jeho výraz ještě více přitvrdil.
"Nemyslíte si, že toho zažila za posledních pár týdnů dost?!"
"Nevím, co tím myslíte."
"Neměl byste za ní chodit, chci, aby se z toho konečně dostala."
"Tak to jsme dva."
"Proč tu tedy jste? Kdyby vás chtěla vidět, šla by za vámi, nebo ne?"
"Tome."ozval se její hlas z domu.
"Hned tam budu."zavolal zpět a otočil se na kriminalistu "Nechte ji být. Bude to tak lepší."
Grissom nevěděl, kdo to je, ani proč ho odtamtud vyhazuje. Jaké na to vůbec měl právo? Možná žádné, i přesto však odešel. Ne že by Saru necgtěl vidět a mluvit s ní, ale v něčem mu musel dát za pravdu. Od doby, co s ním chodí, se moc dobrých věcí nestalo. Poslední dobou se jen hádali, a potom ta nehoda...
Někdo v okolí na tom byl ale líp. Greg, vzhledem k tomu, že měl volné dopoledne, pozval na rande Catherininu dceru. Nebylo nutno připomínat, že kriminalistka neměla o jejich schůzce, nebo spíš schůzkách, ani ponětí. Ne, že by se jí to bál říct, aby neupadl v ještě větší nemylost v práci, pokud to vůbec šlo, ale nechtěl, aby zatrhla Lindsey se s ním dál vídat. Museli se aspoň jednou denně vidět. Vzhledem k tomu, jak vytížený byl pracovně, to víckrát ani nešlo. A Lili měla školu, které se musela věnovat ještě usilovněji než jindy, aby Cath nebyla více znepokojena. Strávili spolu jen půl druhé hodiny, než Gregovi zazvonil telefon, protože...
"Máme případ."vytrhl Grissoma z jeho zamyšlení Brass, který se vřítil do jeho kanceláře na velitelství.
"Loupežné přepadení v jednom casinu. Ukradli nejcennější obraz ve Vegas...podrž se...za půl druhého milionu."
"Co ten obraz dělal v casinu?"
"Výstava, zřejmě chtěli upoutat pozornost, což se jim podařilo."
"Vážně?"
"Samozřejmě, Gile, upoutali naši pozornost."
Na místě činu to vypadalo podivně...něco tady nesedělo. Ke Grissově údivu, nebo spíš očekáván, tady nebyl nikdo z návštěvníků.
"To všichni utekli po loupeži?"zeptal se.
"Ne, nikdo sem nepřišel."
'Kdo ho tedy ukradl?' napadlo ho. 'A jak ho odsud odnesli?' když ho napadlo, že tady ten obraz pořád možná je. Nebylo by to poprvé. Lupiči často nechají lup na místě zločinu a pak, když opadne počáteční ostraživost, si ho odnesou. Ale jak by se někdo zbavil obrazu za tolik peněz? Pokud ovšem...nešlo o kus, který chtěl někdo do vlastní sbírky a zároveň chtěl mít pořád své peníze...
"Catherine...ty se S...ty a Warrick prohledejte tuhle galerii, i vedlejší. Nicku, s Gregem si vezmete na starosti okolí. Tan obraz tady pořád možná je."
"On se mezi tím vydal za majitelem casina. I když vydělával dost, je velká smůla přijít o takový balík, navíc když nikdo jeho soukromou výstavu nenavšívil a ještě si k tomu utrhnout ostudu. Brass se na to nezapomněl optat. Ovšem, co by z toho muž měl? Peníze zaplatí stejně a navíc jeho pojistka před pěti dny propadla, takže bude platit z peněz casina.
"Našli jste něco?"zeptal se Gil kolegů, když se o pár hodin později sešli na velitelství.
"No..."začala Cath "nenašli jsme přímo dílo, ale něco podobného." vytáhla snad největší pytlík na důkazy, který měli k dispozici. V něm byl zabalený zlatý rám.
"Aspoň se snižuje částka k uhrazení. Takže ho z něj vyndali?"
"No...spíš vyřízli." Warrick mu ukázal zbytky plátna, uchycené na rámu.
"A vy Nicku? Máte něco?"
"Ne. Vůbec nic. Možná...viděli jsme leták s inzerátem, že se hledá kupec a čirou náhodou na obraz. Cena přes půl milionu dolarů."
"Jestli je to ten náš ukradený, proč už stojí míň?"
"Jednak přišel o rám, Gregu a navíc. Když ukradneš obraz, nemůžeš na sebe poutat ještě další pozornost. To by si pospíšili, co?" vložil se do toho Nick.
"Co když byla lopež naplánována předem a leták vysel dřív, než vůbec obraz měli. Tím částečně odvádějí pozornost." Grissův návrh zaujal snad všechny. Catherine jela za zjistit, kdo a hlavně kdy ten plakát vyvěsil. Nick si vzal na starosti rám a přizval i Grega. Na Grissoma zůstal rozhovor s majitelem, jenž propůjčil obraz casinu.
"Měl jsem to vědět! Nebyl dobrý nápad ho půjčovat!"
"Ztrátu vám přeci uhradí." Grissom byl narozdíl od něj v klidu.
"To těžko! Peníze! K čemu mi jsou?! Těch mám dost! Ale tohle bylo umělecké dílo! Nenahraditelné!"
"Kdo všechno věděl o oné výstavě?"
"Všichni, co mají otevřené oči. Byla na to reklama v televizi, plakáty po celém Vegas."
"Nikdo tam ale nepřišel."
"Je to už druhým dnem, včera pro zvané z bohatých rodin. A kdo z obyvatel by měl čas jít okukovat nějaký obraz, když jsou přeci ve Vegas! Tady není galerie!"
Gil byl rád, že se s ním rozloučil. Catherine byla tou dobou zpátky.
"Máš něco?" zeptal se jí.
"Ten lístek vyvěsili den před tím. Obraz už je prodán."
"Ta výstava začínala včera. Co když ho ukradli už dřív."
"A majitel podniku to hlásil až teď?"
"Proč by ne. Třeba se stala loupež hned po včerejší výstavě a dnes se jen otevřeli dveře. Proč by tam vlivný vlastník casina stál a vítal obyvatele Vegas? A vzhledem k tomu, že nikdo nepřišel, tak si také nikdo nevšiml, že obraz chybí."
"A ochranka na to přišla až při zavíračce."
"Sirénu by snad slyšeli?"
"To je ono, Gile. Včera, po jedenácté v noci, kdy končila ta výstava probíhalo ve vedlejším objektu cvičení. A co bylo jeho součástí?"
"Siréna." Grissom odpověděl tak jednoduše, jako by se ho ptala kolik je jedna plus jedna.
"A vsadím se, že ten, kdo ho ukradl o tom věděl. Nikomu nepřišlo divné, že ji slyší. A ruku na srdce, Grissi, zajímá vůbec ochranku, odkud se to ozývalo?"
"A nevíš jméno toho, kdo si obraz z letáku koupil?"
"Nevěděl ho ani ten prodávající."
"Inkasoval od někoho statisíce a nezeptal se na jméno?"
"Asi za ním ještě zajedeme."
A tak se s ní vydal za oním prodavačem.
"Už jsem s vámi o tom mluvil!"rozčiloval se.
"Ano, pane Brusi. Ale nás by zajímalo pár detailů."
"A to jsou jako jaký?!"
"Například...Co to bylo za obraz?"
"Co já vím."
"Prosím?"Grissoma to trochu vyvedlo z míry.
"Bylo to součástí dědictví po mý babičce. O víc jsem se nestaral."
"A můžeme vidět fotku toho...zděděného obrazu?"
"Nemám ji. Já to nefotil. Prostě sem si dal inzerát a kdo se přišel podívat, přišel. Bohužel. A teď už mě nechte být."
Catherine zazvonil telefon. Nick našel na rámu otisk prstu.
"Pane Brusi, mohl byste nám poskytnout otisky prstů?" zeptala se ho.
"To je dobrovolný, ne?"
"Samozřejmě, ale můžeme si sehnat povolení a tím by se to celé jen zkomlikovalo. Nechcete snad vyjít policii Las Vegas vstříc?"
"Ne...to ne. Jak chcete."
Jenže to neměl dělat. Nick sejmul muži otisky prstů, Jackie je porovnala a zajistila jednoznačnou shodu. Palec z rámu se shodoval s palcem Bruse...nebo aspoň otisk.
"Jak t o vysvětlíte?"
"No...já."
"Víte, našli jsme člověka, kterému jste obraz prodal. Nebylo to těžké. A víte, co to bylo za obraz? Stejný, jaký někdo...vlastně jaký jste vy ukradl z provizorní galerie v casinu naproti přes ulici."
"To ne! Já...já ho neukrad...jen jsem ho střelil. Prodal!"
"Od koho jste ho dostal?"
"Od Velkáho Jimmyho. Bydlí pár bloků ode mě. Jeli jsme na půl...on pár tisíc...já zbytek."
"Nezajímalo vás, odkud ho má?"
"Ani ne. Když člověk potřebuje prachy."
"Zajistíme vám menší trest a přimluvíme se, když nás k tomu Velkými Jimmymu zavedete." navrh Grissom.
"Fajn."
A tak to také udělal. O chvíli později seděl na stejné židli, ve stejné vysloíchací místnosti Velká Jimmy. Byl špinavý a rozhodně nevypadal nachlápka, který přišel k takovému balíku.
"Víte proč jste tady?"
"Ne."
"Aha...vy nevíte."usmál se ironicky Brass "Loupež v casinu Royal vám nic neříká?"
"Ze zpráv, možná."
"Jenže vy nemáte televizi." vložil se do toho Grissom "Podle mě spíš proto, že jste ten obraz ukradl."
"Aspoň tak nám to povyprávěl Brus."
"Idiot jeden..."víc jim k tomu neřekl, což se rovnalo jedinému=cesta za hranice nevadské věznice. Grissomovi připadalo, že směna končila rychleji, než vůbec začala, čehož hodlal využít. A jak jinak, než cestou za Sarou. Doufal jen, že mu zase neotevře onen neznámý spasitel, který ji chtěl ochránit. Zaklepal a vyčkával. Dveře se otevřeli po ani ne půl minutě. Stála v nich kriminalistka...naštěstí pro Grissoma. Měla na sobě zelené kalhoty, halenku a stažené vlasy. Vypadala mnohem líp a přišlo mu, že ji nepřekvapilo, že tady je.
"Pojď dál." To byl pokrok, který nečekal, když se viděli naposledy, vyhazovala ho ven.
"Saro...já..."sám nevěděl, co ji chtěl a co ji má říct, ale stalo se něco úplně jiného. Sidleová se k němu otočila a políbila ho. Byl to opak toho, co by od ni čekal, ale přesně to, co si přál. Nakonec možná nebylo zbytečně to, co mu leželo už nějaký čas v kapse, zbytečné.
"Moc si mi chyběl."řekla mu "Gile, já te potřebuju a moc tě..."
"Pšš.."nevěděla proč to udělal "Saro...teď nech prosím mluvit mě...vezměš si mě?"
Prstýnek, který si zřejmě musel připadat k ničemu, se v zapadajícím nevadském slunci blýsknul neuvěřitelnou silou, jako jeden z neonů ve Vegas.
"Ano...ano...ano."po dlouhé době viděl na její tváři úsměv... Najednou zapomněl na neznámého mladíka ze dveří. Viděl jen jedno...ten její krásný úsměv, který se bál, že už nikdy nespatří, o kterém si myslel, že ho sám zničil...
A DALŠÍ POVÍDKA JE U KONCE :) DOUFÁM, ŽE JSEM TÍMHLE ÚŽASNÝM ZÁVĚREM, ASPOŇ PRO MĚ ÚŽASNÝM :), TROCHU 'ODČINILA' KONEC TÉ MINULÉ :'( A SNAD SE VÁM LÍBILA, JAKO TY PŘEDCHOZÍ :) JSEM OPRAVDU MOOOCINKY RÁDA, ŽE SE VÁM LÍBÍ :) TO JSEM NEČEKALA :)
A CHTĚLA BYCH JI VĚNOVAT OPĚT LINDSEY :), MĚ NEEEJLEPŠÍ KÁMOŠCE POD SLUNCEM :) A ŽE SE JÍ TO S GREGEM ZAČÍNÁ ROZJÍŽDĚT ?! :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ¨linda ¨linda | 7. dubna 2007 v 19:09 | Reagovat

to super a kdy bude dalsí. jsi povidku od povidky lepsi jsi fakt super

2 Sara-webmasterka Sara-webmasterka | E-mail | Web | 7. dubna 2007 v 19:42 | Reagovat

děkuju moc :) další jsem teď zveřejnila :)

3 k k | 4. září 2007 v 19:56 | Reagovat

dobrý dobrý a ještě jednou dobrý

4 melonka melonka | 27. října 2007 v 21:56 | Reagovat

jj odčinila

5 sarah158 sarah158 | 3. prosince 2009 v 9:31 | Reagovat

to konec byl vazne skvelej =D, jsi fakt dobra=D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama